Orkaan Sandy eist 39 levens in Caribisch gebied, op weg naar VS

In Haïti zijn de straten overstroomd door de zware regen als gevolg van Sandy. Foto AP / Carl Juste

Foto AP / Carl Juste

Buitenland

De orkaan Sandy raasde vandaag over de Bahamas en is op weg naar de oostkust van de Verenigde Staten. De orkaan heeft tot nu toe 39 levens geëist in het Caribisch gebied.

In Cuba kwamen gisteren elf mensen om het leven door de orkaan. Door zware wind en regenval stortten vijfduizend huizen in en waaiden dertigduizend daken weg, schrijft AP. Volgens de autoriteiten was het de dodelijkste storm in Cuba sinds 2005, toen er door een orkaan zestien mensen om het leven kwamen en 2,4 miljard aan schade ontstond.

In Haïti staat het dodental op 25 maar de verwachting is dat dit nog stijgt. Het land heeft last van aanhoudende zware regen. In Haïti zijn nog honderdduizenden mensen dakloos door een aardbeving in 2010. Ook in Jamaica en de Bahama-eilanden is de schade groot en vielen er doden.

1/17. Op deze satellietfoto is te zien hoe de orkaan Sandy over de Bahamas raast. Foto Reuters / NOAA

VS vreest voor orkaan

In de VS wordt gevreesd voor de gevolgen van de orkaan, die naar verwachting zondag over de dichtbevolkte oostkust raast. Florida kan de orkaan als eerst verwachten. Meteorologen voorspellen enkele dagen krachtige wind, zware regenval, hoge waterstanden en misschien sneeuw. Volgens experts zal er minstens een miljard aan schade ontstaan, schrijft persbureau AP.

Sandy beweegt met een snelheid van bijna elf kilometer per uur in noordelijke richting, verwacht het Amerikaanse Nationale Orkaan Centrum.

De orkaan gezien vanuit het internationale ruimtestation ISS:

Lees meer over:
Cuba
Haïti
natuurgeweld
orkaan
Sandy
Verenigde Staten

Volg nrc.nl op en , lees onze dagelijkse nieuwsbrief