Hoofd inlichtingendienst omgekomen bij bomaanslag Beiroet
Foto AFP
Bij de bomaanslag eerder vandaag in het centrum van Beiroet, Libanon, is het hoofd van de inlichtingendienst om het leven gekomen.
Dat meldt persbureau Reuters op basis van de Libanese autoreiten. Het gaat om Wissam al-Hassan, die de Libanese inlichtingendienst leidde. Hij zou een specifiek doelwit zijn geweest. Onlangs werd een pro-Syrische Libanese politicus gearresteerd nadat Al-Hassan had blootgelegd dat hij een bomaanslag voorbereidde.
Bij de zware autobom die vandaag tijdens het spitsuur afging in Beiroet kwamen minstens acht mensen om het leven. Bijna tachtig mensen raakten gewond. Het Rode Kruis spreekt van minstens 61 gewonden, van wie twintig zwaargewond.
Update 18.59: Soennitische moslims zijn na de aanslag op Al-Hassan in het hele land de straat opgegaan. Volgens Reuters protesteren ze tegen de bomaanslag van vandaag en verbranden ze autobanden.
Update 19.47: De voormalige Libanese premier Saad Al-Hariri zei vanavond dat hij denkt dat Assad achter de moordaanslag zit. Hij werd ernaar gevraagd door een televisiestation en antwoordde met de hele naam van de Syrische premier: "Bashar Hafez al-Assad".