'Goeiemorgen, allemaal.' Anouk gaat voor ons naar het Songfestival
De kogel is dan toch door de kerk. Anouk gaat voor Nederland naar het Songfestival, volgend jaar in Malmö. Ze nam vanmorgen een videootje op en zette hem op haar Facebook-pagina. De boodschap: ze heeft met de TROS gesproken en dat ‘liep allemaal erg oké’.
Aan het begin van de zomer was er wat ophef rond Anouks open sollicitatie. Ze wilde graag voor ons naar Malmö, had zelfs een 'killer song', maar de TROS wilde graag alsnog nationale voorrondes. Daar weigerde ze aan mee te doen.
"Niet om arrogant te doen, maar ik vind dat ik na 17 jaar wel genoeg bewezen heb wat betreft mijn kwaliteiten als zangeres en songwriter."
Maar de laatste maand gingen er toch weer geruchten dat de TROS bereid zou zijn in te binden. Volgens de omroep zijn er diverse keren gesprekken geweest - Anouk zegt in haar videoboodschap dat vorige week definitief het verzoek kwam. Wil je het doen? Anouk sliep er even over en zegt vanochtend dus: ja.
Ook de TROS heeft inmiddels bevestigd dat Anouk ons gaat vertegenwoordigen. Met welk liedje ze gaat, wordt eind februari bekend.
Anouk is 'by far de beste optie'
Op Twitter reageert Songfestival-kenner Cornald Maas verheugd. Volgens hem is Anouk met afstand de beste optie voor Nederland.
cornaldm Cornald Maas Kogel is door de kerk: Anouk naar #songfestival. Gezien recente ESF-geschiedenis by far de beste optie! Goeie deal #tros 17 oktober
En hij is niet de enige:
mowiet Moï van Soest Oke als anouk het eurosongfestival niet wint weet ik het ook niet meer. 17 oktober
edwardvdvendel Edward van de Vendel En het is nu definitief: ANOUK gaat voor Nederland naar het Eurovisie Songfestival. Héél goeie, kwalitatieve stap! 17 oktober
Anderen reageren vooral op hoe Anouk in haar video voor de dag komt:
marktraa Mark Traa Anouk heeft er een nachtje over geslapen, zegt ze. Zo te zien een héél kort nachtje. http://t.co/IezFD9xS 17 oktober
En volgens Onze Taal is de populariteit van de naam Anouk al een jaar of tien tanende - wat dat dan ook moge zeggen over onze Songfestivalkansen.
onzetaal Onze Taal De populariteit van de naam #Anouk neemt al een tijdje af. http://t.co/KONdxAeb #songfestival 17 oktober




