Assange wil Australische premier aanklagen voor laster

assange

Julian Assange bij de ambassade van Ecuador in Londen. Foto AFP / Carl Court

Buitenland

Julian Assange heeft in zijn kamertje in de Londense ambassade van Ecuador het plan bedacht de premier van Australië aan te klagen. Wegens opmerkingen van Julia Gillard over WikiLeaks zouden Australische creditcardmaatschappijen donaties aan de klokkenluiderssite hebben geblokkeerd.

Volgens Assange kan hij Gillard nu aanklagen voor laster, meldt AFP. De oprichter van WikiLeaks verloor veel geld nadat vooral Amerikaanse creditcardbedrijven betalingen aan de site blokkeerden. WikiLeaks openbaarde honderden diplomatieke documenten van de Amerikaanse overheid, Gillard noemde dat twee jaar geleden “illegaal” en “zeer onverantwoord”.

“We overwegen een aanklacht voor laster, dus ik heb twee advocaten ingehuurd in Sydney om de mogelijkheden te bekijken tot het voor de rechter slepen van Gillard.” - Assange in een interview met actiegroep GetUp! uit Australië.

Lees meer over:
aanklacht
Ambassade
donaties
Ecuador
julia gillard
Julian Assange
laster
Wikileaks

Volg nrc.nl op en , lees onze dagelijkse nieuwsbrief