Tweede kandidaat in presidentsrace Zuid-Korea - strijd volledig open

File photo of Ahn, Seoul National University professor and founder of software company Ahnlab Inc, speaking at news conference in Seoul

Ahn Cheol-soo, de populaire Zuid-Koreaanse zakenman, die zich nu officieel kandidaat heeft gesteld voor het presidentschap. Foto Reuters / Lee Jae-Won

Buitenland

De strijd om het presidentschap van Zuid-Korea belooft eind december zeer spannend te worden. Vandaag maakte professor en software-ondernemer Ahn Cheol-soo bekend dat hij meedoet aan de verkiezingen. Over zijn deelname gingen al een jaar geruchten. Ahn is erg populair in het land met de twaalfde economie ter wereld.

Ahn (50) zal de belangrijkste uitdager worden van de conservatieve kandidaat Park Guen-hye. Ahn zette in 1995 het bedrijf Ahnlab Inc op, dat zich richt op de productie van antivirussoftware, nadat hij was gestopt met zijn werk als arts.

Ahn heeft geen politieke achtergrond, maar heeft zich de laatste jaren in het publieke debat vooral sterk gemaakt voor een uitgebreidere welvaartsstaat en striktere regels voor het bedrijfsleven. Zo stelde hij ooit dat grote bedrijven hun werknemers behandelen als dieren in een kooi. Hij neemt een ferme positie in ten opzichte van Noord-Korea, dat nog altijd in oorlog is met Zuid-Korea sinds de Koreaanse oorlog van 1950-1953.

Ahn doet mee in de achttiende presidentsverkiezingen in Zuid-Korea. Naast hem en de conservatief Park zijn er geen serieuze kandidaten. Ahn is ook verbonden aan de technische afdeling van de Seoul National University. Als arts, professor, autodidactisch software-ondernemer en bedrijfsleider representeert Ahn zo’n beetje elke Zuid-Koreaanse carrièredroom. Het is één van de belangrijkste redenen waarom hij zo populair is in zijn land.

Lees meer over:
Ahn Cheol-soo
Ahnlab Inc
Park Guen-hye
Software
Zuid-Korea

Volg nrc.nl op en , lees onze dagelijkse nieuwsbrief