Eredivisie: winst voor Heracles en AZ, verlies voor PSV

Sport

Heracles Almelo heeft vanmiddag op de valreep zijn eerste overwinning van het seizoen geboekt. PSV leed daarentegen de tweede uitnederlaag van het seizoen, en verloor met 1-0 bij FC Utrecht. AZ won in eigen huis van Roda JC, met 4-0.

Jozy Altidore was met drie doelpunten de grote man bij de thuisploeg in Alkmaar. Erik Falkenburg nam de 2-0 voor zijn rekening. Door de zege heeft AZ nu acht punten uit vijf duels, goed voor een zevende positie. Roda staat met vijf uit vijf dertiende.

In de eerste helft was het niveauverschil tussen AZ en de Limburgers groot. Al binnen een kwartier was Altidore goed voor zijn vijfde treffer van het seizoen. Op slag van rust was ook Falkenburg attent en gleed hij de 2-0 binnen. Na een fraaie pass van Maarten Martens rondde Altidore vijf minuten voor rust knap af. Twintig minuten na de hervatting maakte Altidore definitief een einde aan de ambities van de Kerkradenaren: 4-0. Voor de Amerikaan was het al zijn zevende goal van het seizoen.

PSV verliest van negen man Utrecht

PSV heeft vandaag de tweede uitnederlaag van het seizoen geleden. De ploeg van Dick Advocaat verloor met 1-0 bij FC Utrecht, dat de wedstrijd met negen man eindigde. Vlak na de eerste rode kaart van Anouar Kali opende Dave Bulthuis de score. Alexander Gerndt werd daarna ook weggestuurd, maar aan de stand veranderde niets meer. De Eindhovenaren gingen de eerste speelronde ook al onderuit bij RKC.

Heracles wint

De ploeg van Peter Bosz versloeg door een treffer van Everton in blessuretijd NAC Breda met 2-1. Wille Overtoom van Heracles Almelo poetste de openingstreffer van Alex Schalk weg. Heracles komt door de zege nu op vijf punten uit vijf duels, drie meer dan NAC.

NAC kwam in Almelo het beste uit de startblokken en nam na een kwartier de leiding via Schalk. Vervolgens was het louter Heracles Almelo dat de klok sloeg. Vooral Everton was bedrijvig. De spits liet echter twee kopkansen onbenut. Vlak voor rust kreeg hij de bal eindelijk achter doelman Jelle ten Rouwelaar, maar toen had scheidsrechter Gözübüyük al gefloten. De arbiter verzuimde de voordeelregel toe te passen.

Ook in de tweede helft maakte Heracles fel jacht op de gelijkmaker. Wederom bleef de ploeg van Peter Bosz kansen missen. Thomas Bruns baarde opzien door van dichtbij over de bal heen te maaien, terwijl Overtoom pech had dat een afgemeten vrije trap op de lat belandde. Toch kregen Heracles en Overtoom loon naar werken. De international van Kameroen werd tien minuten voor tijd door de verdediging van NAC over het hoofd gezien en werkte van dichtbij binnen.

In de slotfase zette Heracles alles op alles voor de zege. Ten Rouwelaar kon aanvankelijk nog de 2-1 voorkomen met een goede redding op een afstandsschot van Lerin Duarte. Even later moest hij alsnog het antwoord schuldig blijven toen Everton vrij voor hem opdook.

Dit wedstrijdverslag werd verzorgd door persdienst Novum.

Lees meer over:
AZ
fc utrecht
Heracles Almelo
NAC Breda
PSV
Roda JC

Volg nrc.nl op en , lees onze dagelijkse nieuwsbrief