Dodelijke aanslag Syrië - Jordaanse extremisten kondigen aanvallen aan
Mohammad al-Shalabi kondigt zijn toekomstige aanslagen in Syrië aan. Foto AP / Raad Adayleh
Een aanslag met een autobom in de Noord-Syrische provincie Aleppo heeft vandaag aan zeventien mensen het leven gekost. Veertig mensen raakten gewond. Dat heeft het Syrische staatspersbureau SANA gemeld.
Alle doden waren burgers, aldus SANA. Op beelden op de staatstelevisie waren verwoeste gebouwen te zien en reddingswerkers die probeerden mensen onder het puin vandaan te halen.
Wie verantwoordelijk is voor de aanslag, is nog niet bekend. Ook is dus niet duidelijk of de aanslag verband houdt met de aankondiging van een Jordaanse extremistische beweging eerder vandaag, die stelde van plan te zijn "dodelijke aanvallen" uit te voeren in Syrië, met als doel president Bashar Assad te verjagen.
Volgens de leider van de militante beweging, Mohammed al-Shalabi, beter bekend onder de naam Abu Sayyaf, zullen de aanvallen een vergelding zijn voor de misdaden begaan tegen de soennitische meerderheid in Syrië door de alawitische minderheid waar ook Assad toe behoort. Al-Shalabi deed zijn uitspraak tijdens een protest bij het kantoor van de Jordaanse premier.
Strijders van Al-Shalabi's beweging hebben de afgelopen tien jaar gevochten tegen westerse troepen in Irak en Afghanistan. De beweging wordt verdacht van de moord op de Amerikaanse hulpverlener Laurence Foley in 2002. Foley werd bij zijn huis in de Jordaanse hoofdstad Amman vermoord.
Al-Shalabi werd zelf in 2004 veroordeeld wegens het beramen van aanvallen op Jordaanse luchtbases. Hij heeft zijn straf echter uitgezeten en is vorig jaar vrijgelaten.