Olieprijs op laagste punt in ruim anderhalf jaar

olie

Handelaren in de 'crude oil options pit' van de New Yorkse handelsvloer. Foto AP / Mary Altaffer

Economie

De olieprijs heeft het laagste punt sinds december 2010 bereikt. Grote oorzaak is dat de Verenigde Staten een verrassende stijging van de eigen oliereserves aankondigden en daardoor minder hoeven te importeren. Anderzijds werd tevens door de centrale banken een renteverlaging verlengd.

Dit waren de twee grootste oorzaken van de daling van de olieprijs met ruim 3 procent tot 92,69 dollar per vat. In meer dan anderhalf jaar tijd kwam de prijs niet zo laag uit.

De Federal Reserve, het centrale bankenstelsel van de VS, kwam na een beleidsvergadering niet met nieuwe maatregelen om de economie te stimuleren. Beleggers kwamen daardoor niet overdreven veel in actie en dat drukte eveneens de olieprijs.

Wel wordt Operation Twist, een renteverlaging, verlengd door de banken. Agressievere maatregelen om de economie er bovenop te krijgen werden met een blik op de eurocrisis niet genomen.

Lees meer over:
beleggers
economie
eurocrisis
Federal Reserve
olieprijs
Operation Twist
Verenigde Staten

Volg nrc.nl op en , lees onze dagelijkse nieuwsbrief