Eerste peilingen: Hollande op voorsprong 'rond 52,5 procent'

francee

Kinderen wachten op hun vader in een stembureau bij het Lycee Francais Charles de Gaulle in Londen. Foto Reuters / Luke MacGregor

door
Buitenland

Volgens de eerste peilingen lijkt de Franse presidentskandidaat François Hollande te leiden met 52,5 tot 53 procent. Rond twaalf uur vanmiddag was de opkomst zo'n 30,66 procent tegen 28,29 procent in de eerste stemronde.

Dat meldt onze correspondent in Parijs, Dirk Vandenberghe, op Twitter:

Twitter avatar dirkvdberghe dirk vandenberghe Eerste exit-polls in Frankrijk bevestigen laatste peilingen: de favoriet zou 52,5-53 procent behalen.... 6 mei 2012

Twitter avatar dirkvdberghe dirk vandenberghe Op het middaguur zijn al 30,66 % van de Fransen gaan stemmen. Twee procentpunt meer dan in eerste ronde. #Elysee2012 6 mei 2012

De opkomst bij de verkiezingen is tot nu toe wel lager dan in 2007 toen Nicolas Sarkozy werd verkozen tot president, meldt persbureau AFP op basis van cijfers van het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Toen was deze 34,11 procent rond dezelfde tijd. Om acht uur vanavond sluiten de stembureau's.

Als Sarkozy vandaag verliest is hij de elfde Europese leider die door de economische crisis van de baan wordt geveegd en wordt Hollande de eerste socialistische president in Frankrijk in bijna twintig jaar.

Volg voor de laatste ontwikkelingen onze correspondent Dirk Vandenberghe op Twitter en het liveblog van Le Monde.

Lees hier een overzicht van redacteur Niels Postumus wat er vandaag in Frankrijk op het spel staat.

Bekijk hier de documentaire 'Op zoek naar Nicolas Sarkozy' van Holland Doc en een profiel van de tegenstander van Sarkozy, Francois Hollande.

Lees meer over:
Dirk Vandenberghe
François Hollande
Frankrijk
Nicolas Sarkozy
Parijs
verkiezingen

Volg nrc.nl op en , lees onze dagelijkse nieuwsbrief