Belangrijk: Voor het goed functioneren van nrc.nl maken wij gebruik van cookies (meer informatie).
Hiervoor hebben wij wel eerst je toestemming nodig. Klik op de groene knop als je hiermee akkoord gaat.

Speel zelf voor restaurant-inspecteur van Michelin

michelin548

Dacht je lekker te eten op advies van de rode Michelingids en viel het tegen? In Frankrijk kun je nu zelf voor restaurant-inspecteur spelen, en je eigen sterren toevoegen – of de glans van bestaande sterren halen.

Onze correspondent in Parijs, Dirk Vandenberghe, schrijft hierover:

Voor de gids die door het uitdelen van sterren reputaties maakt en kraakt, is dat niets minder dan een kleine revolutie. Tot voor kort had de Michelingids alleen een applicatie voor de iPhone, die niet interactief was.

De site is nog in een beta-versie, maar je kunt al wel aan de gang. Restaurants die niet zijn opgenomen in de gids, kunnen zichzelf aanprijzen. En gasten kunnen hun eigen ervaringen kwijt. Vandenberghe:

Bezoekers moeten datum en tijd van het bezoek ingeven en geven het restaurant punten op basis van kwaliteit van het eten, omkadering, service en prijs-kwaliteitverhouding. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om plus- en minpunten te bespreken.

Sommige chefs-kok hebben al ongerust laten weten dat ze bang zijn dat hun goede naam, en hun duur bevochten sterren, worden bezoedeld door mensen die volgens hen geen verstand hebben van eten. Maar zo snel wil Michelin ook weer niet met  andere restaurantsites op internet meegaan. Namens Michelin zegt het hoofd communicatie, Claire Dorland:

„Het onderscheid tussen het oordeel van onze anonieme, onafhankelijke inspecteurs en van de internetbezoeker wordt duidelijk aangegeven.” De gids blijft een selectie van onze inspecteurs. Wij zijn met 100 jaar ervaring dé referentie voor de beste restaurants. Maar mensen zoeken op internet ook naar andere restaurants, en die mogelijkheid geven we nu. En daarnaast is er de mogelijkheid om op het net van mening te verschillen met onze inspecteurs. Maar we gaan wel streng modereren. Scheldpartijen zijn uit den boze.”

Lees meer over:
eten
Michelin
restaurant