*

VN-chef wil snel civiele missie in Libië :: nrc.nl

VN-chef wil snel civiele missie in Libië

FRANCE-LIBYA-CONFLIT-DIPLOMACY

President Sarkozy (C) poseert met collega-regeringsleiders en vertegenwoordigers van internationale organisaties op de conferentie over de toekomst van Libië in Parijs. Foto AFP / Lionel Bonaventure

Buitenland

VN-secretaris-generaal Ban Ki-moon heeft de Veiligheidsraad opgeroepen om snel een beslissing te maken over de inzet van een civiele missie om stabiliteit te brengen in Libië.

Ban zei dat tientallen wereldleiders vandaag op de conferentie in Parijs zijn overeengekomen dat de Verenigde Naties nu de leiding moet nemen om het nieuwe leiderschap in Libië te ondersteunen.

De VN-chef riep op tot “onmiddellijke actie” om “zo snel mogelijk een civiele missie te starten”.

Ban sprak in Parijs, waar regeringsleiders en gezanten van zestig landen en wereldorganen, zoals de Verenigde Naties en de NAVO, bijeen zijn voor gesprekken met de Libische Nationale Overgangsraad over de toekomst van Libië na de verdrijving van leider Moammar Gaddafi.

Lees meer over:
Angela Merkel
Ban Ki-moon
Libië
Moammar Gaddafi
Nationale Overgangsraad
Nicolas Sarkozy
vn
VN-Veiligheidsraad
het belangrijkste nieuws op

het beste van het web