Congres staat op voor Gabrielle Giffords
Gabrielle Giffords bij haar terugkeer in het Congres. Foto Reuters / House TV
Bij de stemming in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over de verhoging van het schuldenplafond was het hardste applaus voor de onverwachte terugkomst van Gabrielle Giffords.
Giffords werd voor de belangrijkste stemming van het jaar met luid applaus van haar collega’s ontvangen en ze liep binnen bij een staande ovatie. Ze werd door de minderheidsleidster van het Huis van Afgevaardigden, Nancy Pelosi, de ‘belichaming van moed’ genoemd.
Gabrielle Giffords werd in januari tijdens een werkbezoek neergeschoten. De Democrate werd in haar hoofd geraakt en het leek destijds uitgesloten dat ze haar werk voor het Congres ooit nog kon oppakken.
Na de stemming gisteravond zei ze dat ze per se wilde komen:
“Ik moest hier zijn. Ik wilde niet het risico lopen dat door mijn afwezigheid onze economie zou crashen.” – Giffords
