Weer duinbranden in Noord-Holland, twee tieners aangehouden
In de duingebieden van Sint Maartenszee, Schoorl woeden sinds het einde van vanmiddag grote branden. Een kleinere brand in Egmond aan Zee is inmiddels geblust. De politie heeft twee jongens van 13 en 14 aangehouden na een duinbrand in Katwijk.
(Update 22.52:) Om 21.30 werd in Sint Maartenszee het sein brand meester gegeven. De brand in Schoorl is nog niet onder controle. De brandweer gaat vannacht door met blussen. Indien nodig worden morgen blushelikopters ingezet.
In de Noordduinen van Katwijk ging vanmiddag een gebied van ongeveer vierhonderd vierkante meter in vlammen op. Een getuige had twee jongens in de buurt van de brand gezien en schakelde de politie in. De brand ontstond rond 16.30 uur.
De jongens uit Katwijk en Noordwijk konden worden aangehouden. Ze verklaarden dat ze een vuurtje hadden gestookt in een duinpan. Het is volgens de politie niet zeker of de grote brand het gevolg is van het fikkie dat de jongens stookten.
Branden bij Sint Maartenszee en Schoorl
De brand in Sint Maartenszee woedt ten zuiden van natuurgebied Het Zwanenwater. In de buurt is een camping, maar die hoeft vooralsnog niet te worden ontruimd. Mensen moesten wel het strand verlaten, meldt Novum.
Het gaat om een grote brand, maar volgens de politie lijkt deze in omvang af te nemen. Om 20.45 uur had de brandweer het vuur onder controle.
In Schoorl woedt brand bij de Zeeweg. Het is de grootste brand van de twee. Volgens de politie staan tientallen hectaren in brand. Doordat de brand midden in het duingebied woedt, is het volgens de brandweer lastig om aan water te komen.
Voor het blussen van de branden zijn verschillende brandweerkorpsen ingezet uit de regio. Een harde wind bemoeilijkt het bestrijden van de branden. De verkeesinformatiedienst meldt dat de N502 tussen Callantsoog en Petten in beide richtingen is afgesloten vanwege de brand in Sint Maartenszee.
Eerder deze week ook al duinbranden
Gisteren woedde ook al een brand in de duinen bij Bergen. Een fors stuk terrein met vooral heide en struikgewas, brandde is af. De meeste bomen werden gespaard.
Woensdag waren er al duinbranden in Castricum, Schoorl en Bergen. Het Noord-Hollandse duingebied wordt al enige jaren geteisterd door branden. Bij veel branden in het gebied wordt brandstichting vermoed.
