Obama dist Trump en presenteert ‘geboortevideo’
Obama heeft Donald Trump gisteravond flink te kakken gezet tijdens het White House Correspondents’ Dinner, een jaarlijks feestje van pers en politiek. Geboortebewijzen, Disneyfilms en animaties werden uit de kast getrokken.
Eerder deze week werd Obama nog door de miljardair gedwongen om zijn originele geboortebewijs te publiceren, omdat Trump beweerde dat hij geen echte Amerikaan was, maar zou zijn geboren in Kenia. Obama besloot tot publicatie om een einde te maken aan die geruchten. Trump is mogelijk kandidaat bij de volgende presidentsverkiezingen.
Payback time, moet Obama hebben gedacht. Hij kwam gisteren op na een videoclip met typisch Amerikaanse beelden, zijn geboortecertificaat, begeleid door de muziek ‘I am a real American’. Vervolgens kondigde hij zijn ‘officiële geboortevideo’ aan.
“Ik waarschuw jullie, niemand heeft dit in vijftig jaar gezien, zelfs ik niet”, aldus Obama.
Een video startte in met beelden van de Disneyfilm ‘The Lion King’, waarin het welpje Simba wordt gepresenteerd aan de wereld.
Obama waarschuwde Fox News voor de zekerheid:
“Ik wil duidelijk maken aan de tafel van Fox News dat dit een grap was. Het is niet mijn echte geboortevideo, maar een tekenfilm. Bel Disney als je mij niet gelooft. Zij hebben de originele lange versie.”
Later in zijn speech sprak Obama ‘The Donald’ persoonlijk aan. Want “niemand kon blijer en trotser zijn” dat de geboortecertificaatkwestie eindelijk achter de rug was.
“Nu kan Trump dan eindelijk focussen op de zaken die er toe doen: hebben we de maanlanding verzonnen? … wat is er écht gebeurd in Roswell? … En waar zijn Biggy en Tupac!?”
Obama: “Je kunt zeggen wat je wil over meneer Trump, maar hij zou zeker voor verandering zorgen op het Witte Huis.” Daarna verscheen dit beeld op de grote schermen in de zaal:

Obama was ook niet te beroerd om grappen te maken over zichzelf:
Seth Myers van Saturday Night Live ging verder met het vermaken van de zaal.
