Dader schietpartij Alphen aan den Rijn schoot honderd keer
In de auto van dader Tristan van der V. werd zaterdag gezocht naar explosieven. Foto Reuters
De dader van de schietpartij in winkelcentrum Ridderhof in Alphen aan den Rijn heeft honderd keer geschoten. Daarnaast blijkt uit camerabeelden in het winkelcentrum dat de schietpartij “een paar minuten” heeft geduurd. Dat heeft het Openbaar Ministerie bekendgemaakt.
De drie wapens die zijn aangetroffen in het winkelcentrum zijn ook alledrie gebruikt. Voor deze wapens had de 24-jarige Tristan van der V. een vergunning. Er wordt nog onderzocht of een van de wapens was omgebouwd.
De politie en OM benadrukken nogmaals dat de dader alleen bij de politie bekend was met een zaak uit 2006. Hij had toen suïcidale klachten en is door de GGD beoordeeld. Dit leidde tot een inbewaringstelling van 10 dagen in een gesloten inrichting. Daarna heeft de politie nog eenmaal een melding van overlast over hem gehad.
Uit informatie die pas bij de politie na de schietpartij bekend is geworden, blijkt dat hij een paar weken geleden gestopt is met het werk dat hij deed voor een uitzendbureau. Het OM:
Hij was wel down, maar het was niet bekend dat hij suïcidaal was. Zijn actie van zaterdag kwam als een totale verrassing.
De lichamen van de slachtoffers worden vandaag vrijgegeven.
