Wageningen betaalt deel boete langstudeerders

wag

Het onderwijsgebouw en bibliotheek van de Universiteit Wageningen (FOTO: NRC / Flip Franssen)

door
Binnenland

De Wageningen Universiteit gaat een deel van de kosten dragen van studenten die te maken krijgen met de langstudeerboete. Tot wel vijfhonderd studenten die de masterstudie sociale wetenschappen volgen, komen in aanmerking hiervoor. De universiteit rekent op een kostenpost van enkele tonnen, meldt Novum.

Voor een masterstudie sociale wetenschappen staat volgens de overheid een jaar, maar in Wageningen is deze twee jaar. Hierdoor maken alle studenten automatisch gebruik van het jaar dat studenten maximaal mogen uitlopen.

Iemand die een paar weken later klaar is, krijgt een boete van drieduizend euro. Normaliter haalt zo'n dertig procent van de studenten de studie niet in twee jaar, zegt een woordvoerder. "Dat betekent niet dat ze lanterfanten, die vertraging kan ook gewoon komen door bijvoorbeeld ziekte."

De universiteit vindt het niet redelijk om de studenten aan hun lot over te laten en heeft besloten om de boete te vergoeden. Het geld moet komen uit de reguliere middelen van de instelling. Het mag volgens de woordvoerder niet ten koste gaan van het onderwijs.

De invoering van de zogenoemde Halbe-heffing voor langstudeerders is nog niet zeker. Staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Halbe Zijlstra (VVD) is vastbesloten de plannen door te voeren, maar de oppositie is fel tegen.

Lees meer over:
boete
langstudeerders
onderwijs
s
universiteit
Wageningen Universiteit

Volg nrc.nl op en , lees onze dagelijkse nieuwsbrief