Waarom '#psvaja' vandaag trending is op Twitter
De vorige editie van PSV-Ajax eindigde in een spectaculaire 4-3 zege voor de Eindhovenaren doordat onder meer Balasz Dzsudzsak deze bal in het net krulde. Foto NRC / Bas Czerwinski
Elke ochtend kijkt nrc.nl naar een ‘trending topic’, een van de onderwerpen waar het meest over wordt gesproken op Twitter. Vandaag wordt er in Nederland heel veel getwitterd onder de hashtag ‘psvaja’: de voetbaltopper tussen de lijstaanvoerder uit Eindhoven en het naar een landstitel snakkende Ajax.
De topper tussen de twee rivalen is er vandaag niet zomaar een. PSV heeft vijf punten voorsprong op de Amsterdammers. Bij winst voor de ploeg van trainer Fred Rutten wordt het gat vergroot naar acht punten waarmee Ajax uitgeschakeld lijkt voor het kampioenschap. Maar indien Frank de Boer zijn team naar de overwinning loodst, is de achterstand van Ajax nog maar twee punten.
Interessant is dan ook om te kijken wat er in Alkmaar gebeurt bij AZ-FC Twente. Want mocht de regerend landskampioen verliezen kan Ajax bij winst op gelijke hoogte komen. PSV zou dan bij winst niet alleen Ajax op acht punten zetten, maar Twente op vijf. Anderzijds kan Twente, als het zelf wint en PSV punten verspeelt, op gelijke hoogte komen met de Eindhovenaren of zelfs hun koppositie overnemen.
Beide wedstrijden beginnen vanmiddag om 14.30 uur. Dit is de stand vooraf:
1. PSV 24-53 (66-22)
2. FC Twente 24- 51 (47-25)
3. Ajax 24-48 (47-22)