Violiste Sarah Chang betovert Prinsengracht

Gepubliceerd: 23 augustus 2008 22:52 | Gewijzigd: 25 augustus 2008 16:19

ANP

Amsterdam, 23 aug. Duizenden liefhebbers van klassieke muziek hadden zich vanavond opeengepakt op en rondom de Prinsengracht in Amsterdam. Allen kwamen luisteren naar het traditionele Prinsengrachtconcert, dit keer met violiste Sarah Chang in de hoofdrol.

De 27-jarige Koreaans-Amerikaanse violiste speelde onder meer werken van De Sarasate, Tsjaikovski, Händel/Halvorsen en Vivaldi. Gregor Horsch speelde cello en de solisten waren afkomstig van het Amsterdam Sinfonietta.

In het water lagen traditioneel weer veel bootjes en op de kades stond het publiek rijen dik. Velen hadden zich al uren tevoren verzekerd van een goede plek, voorzien van drank, proviand en klapstoeltjes om de benen te ontzien.

De 27e editie van het klassieke openluchtconcert begon om acht uur en eindigde rond half elf zoals ieder jaar met het lied 'Aan de Amsterdamse grachten'. De toeschouwers zongen uit volle borst mee.

Het Prinsengrachtconcert, rechtstreeks uitgezonden door de AVRO, is het hoogtepunt van het Grachtenfestival dat vorig weekeinde begon en zich in de binnenstad en langs de IJ-oevers afspeelde.

Op het negendaagse muziekevenement stonden ruim honderd concerten met bekende namen en jong talent gepland die invulling gaven aan het thema van dit jaar: 'stiekem'. Harmonie St. Michaël uit de Limburgse plaats Thorn sluit morgen onder leiding van dirigent Ivan Meylemans het festival af.

Meer nieuws in de rubriek kunst & film
Achtergrond

Film

Recensies en trailers van de nieuwste films: o.a. Das Weisse Band en Goodbye Solo.

Cultuuragenda

Een compleet overzicht van het aanbod van films, theater, concerten en beeldende kunst.

Filmarchief

Lees recensies van honderden bioscoopfilms terug in het filmarchief.

zoeken

in

nrc rocks over The Temper Trap

Gesponsorde links

 

    Op zoek naar een serieuze relatie? Doe de psychologische PARSHIP-test en vind de partner die echt bij je past.
    Meld u nu gratis aan.