Belangrijk: Voor het goed functioneren van nrc.nl maken wij gebruik van cookies (meer informatie).
Hiervoor hebben wij wel eerst je toestemming nodig. Klik op de groene knop als je hiermee akkoord gaat.

Zuurkool

Er is nauwelijks een troostrijker wintergerecht te bedenken dan zuurkool à l’Alsacienne: een uitbundig bord waarop zuurkool het vehikel is voor varkensgebraad, worst en spek. Maar wie van een aangekleed bord zuurkool houdt komt in Nederland -wat de restaurants betreft- van een koude kermis thuis.


Zuurkool is namelijk een gerecht waar ‘gewone’ restaurants zich te goed voor voelen en waarvoor je bij toprestaurants vaak alleen te maken krijgt met een miniscule afgeleide zoals een bonbon van zuurkool of een nog subtielere verwijzing naar het origineel. Gelukkig is choucroute à l’Alsacienne thuis ook te maken, kok/docent René Ameling laat in deze video zien hoe je dat doet.

Geplaatst in:
Gastronomie
Recepten
Vlees
Wijn
Lees meer over:
zuurkool

6 reacties op 'Zuurkool'

jan van rooij

restaurants doen sowieso te weinig met groente. echt een ondergeschoven kind. ik ben geen vegetariër.

photo

Awesome post. Thanks for share with community.

anne uuldersma

Zuurkool is zooo lekkerrr. Ik er steevast meer van koop dan nodig,om tijdens het bereiden er al zo een onsje van weg te kanen.
Heerlijk dat rauwe en vooral die langdradige, dan heb je wat in je mond om zo te zeggen;-)
Ik heb mijn opoetje het in keulse potten zien inmaken. Het ‘Feest’ als het dan echt klaar was, ja dan…idd, zo van die plukken mogen proeven uit t,vat.
Het summum: Het Kliekje.Dat ging dan een dag later in een koekenpan, beste klont boter eronder en dan kwam me daar toch een net niet aangebrande goudbruine knapperige korst onder. Het water loopt mij nog in de mond bwv spreken, terwijl ik dit typ.
Ik geniet van de filmpjes.

Pim Schilperoort

Waarom mag zuurkool niet zuur zijn? (waterkool?) In ieder geval bedankt voor deze mooie en inspirerende maaltijd!

S. Westveen

Het verhaal van de Noord-Hollandse zuurkool lees je hier: Het verhaal: http://onh.nl/dm6n6c6j

anne uuldersma

Gisteren gegeten, met iets minder aan vleessoorten[ 2-pers.]Evengoed een traktatie. De aardappelen had ik ruwig geprakt en als allerlaatste erbovenop gelegd.Daarna onder de grill.Krokante laag bovenaan daardoor verkregen.