*

Libië herdenkt begin opstand :: nrc.nl
Verkrijgbaar in de appstore Verkrijgbaar in de appstore

Libië herdenkt begin opstand 8 foto's

Deze week een jaar geleden kwamen de inwoners van Benghazi in opstand tegen het regime van Moammar Gaddafi. Toen de Libische leider hen als ratten dreigde uit te roeien, besloot de NAVO in te grijpen en de opstandelingen tegen Gaddafi te steunen. De strijd tussen Gaddafi's leger en de rebellen zou maanden duren, totdat hoofdstad Tripoli in augustus vorig jaar viel en Gaddafi een aantal weken later werd gevonden en gedood. Sindsdien regeert in Libië een nieuw regime, dat rekening moet houden met de verschillende milities en stammen die hielpen bij het omverwerpen van Gaddafi. De conflicten en problemen in Libië zijn nog talrijk, maar de blijdschap over het verdwijnen van Gaddafi is bij vrijwel iedereen groot. Deze week werd het begin van de opstand gevierd.

Bekijk meer foto's over:
Buitenland
Benghazi
Libië
Moammar Gaddafi
Tripoli

1. Libiërs vieren feest in Benghazi, de oostelijke stad waar de opstand tegen Gaddafi vorig jaar begon. Foto Reuters / Esam Al-Fetori

2. Ook de inwoners van Tripoli, de hoofdstad van Libië die tot in augustus in handen bleef van Gaddafi, gingen gisteren de straat op om het begin van de opstand te herdenken. Foto AFP / Mahmud Turkia

3. Duizenden Libiërs op straat in Tripoli. Foto AFP / Mahmud Turkia

4. Inwoners van Benghazi dragen een grote vlag van het Koninkrijk Libië met zich mee. De vlag werd een symbool van de opstand tegen Gaddafi, die in 1969 aan de macht kwam door de toenmalige vorst af te zetten. Foto Reuters / Esam Al-Fetori

5. Een vrouw houdt een ballon en een vlag vast bij een herdenking van de opstand in Tripoli. Foto Reuters / Anis Mili

6. Feestvierende Libiërs rijden met een auto door de straten van Benghazi. Foto Reuters / Esam Al-Fetori

7. Een Libische soldaat maakt het vredesgebaar bij een checkpoint in Tripoli. Foto Reuters / Anis Mili

8. Inwoners van Tripoli rijden feestend door over straat met Libische vlaggen. Foto Reuters / Ismail Zitouny

Geplaatst in:
Buitenland

6 reacties op 'Libië herdenkt begin opstand'

Roos

Misschien zie ik het verkeerd, maar het lijkt alsof de voorkant van de sluier van de vrouw in foto 5/8 digitaal is aangebracht. Kan iemand me daar iets over vertellen?

j.de Visser

ik zie veel haatbaarden, arabische lente wordt een lange ijzige winter vrees ik

HJC Stoop

En nu maar hopen, dat Libië echt een democratie wordt.

M. J.

LOL ROOS, dat heet schaduw. Daardoor lijkt het stuk voor haar gezicht veel donkerder dan de rest van de doek.

Mark

@Roos: dat is de slagschaduw van de ballon! Kijk maar naar die van de vlag – en de plooien in het gewaad lopen gewoon door. Er lijkt een trend te zijn om op een paranoïde manier alles wat er in Libië en Syrië gebeurt als onderdeel te zien van een complot, maar dat wordt dus zó overdreven dat er überhaupt geen feiten meer lijken te bestaan.

Maria

@ Roos, dat lijkt zo, volgens mij is het de schaduw van de vlag of ballon die over haar sluier valt en een rare schaduw geeft.