*

Holle rug :: nrc.nl

Holle rug

Sinds mijn jeugd ben ik ervan overtuigd dat ik een holle rug heb. Een beeld dat wordt bevestigd door mijn moeder, vriendinnen en verkoopsters. Geen probleem totdat je een dikke zwangere buik hebt. Voor de steken in mijn onderrug verwijst de verloskundige me naar de fysiotherapeut. In mijn ondergoed beschrijf ik mijn klachten. Buig voorover, wijs links en rechts en zeg: „En mijn holle rug helpt natuurlijk ook niet.”

De therapeut: „Holle rug? Hoe kom je daar nou bij? Je hebt een paar vastzittende wervels, die voor problemen zorgen. Maar je hebt zeker geen holle rug. Je hebt gewoon een dikke kont.”

Sjoukje Bakker

22 reacties op 'Holle rug'

De Schrijvende Rechter

‘t kan ermee door. Het onderwerp “lichaamsongemakken” is doorgaans net te veel “Ik” om interessant te zijn, maar vandaag is het grappig en met de nodige zelfspot gebracht.
De zin “In mijn ondergoed beschrijf” wekte in eerste instantie verwarring, alsof de inzendster haar klachten aan de binnenkant van haar onderbroek opschreef.
Eindoordeel: 6 (zegge: zes)

Jammer dat dit eens bloeiende forum door sloom gemodereer om zeep wordt geholpen. Ofwel regelmatig verversen of toch maar weer eens proberen de boel open te gooien?

Goudhaantje

Mooie zelfspot en alleszins acceptabel geformuleerd. Het duo ‘in mijn onderrug / in mijn ondergoed’ is mooi, ook omdat het (toevalligerwijs) recht onder elkaar staat. De ‘je’ in de derde zin is een schoonheidsfoutje. Cruijffiaanse verspreking?

De Lachende Lezer

Wat een schitterend staaltje van zelfspot! En op de overbodige toevoeging ‘dikke’ aan ‘zwangere buik’ nog prima geschreven ook. Kortom: helemaal een Ik-je zoals het bedoeld is.

Trenke

Dat Sjoukje niet echt een holle rug heeft, blijkt al uit de eerste zinnen. Voor wat ze dan wel heeft, gaat ze met de billen bloot. :P Onvriendelijke therapeut, zeg.

London City

Tjonge,

Ik weet van een natuurgeneeskundig therapeute die is nog sneller en nog stelliger met het stellen van een diagnose, die heeft er ook voor gestudeerd, na eerst de spinazieacademie met goed gevolg te hebben doorlopen.

De Schrijvende Advocaat

DSA meent dat zelfdiagnose een gevaarlijke praktijk is. Zeker indien de diagnose niet correct is en tegenover een arts/therapeut geuit wordt. Deze goedwillende mensen willen wel eens niet zo heel subtiel reageren op dergelijke diagnoses.

Verder meent DSA dat zijn verdediging van het ikje vooral de omstandige uitleg zal moeten goedpraten, daar de apiedapies van dit forum een bijna niet te stuiten neiging zullen krijgen dit ikje te herschrijven. DSA wijst er in dat verband op dat het menigmaal voorkomt dat het medicijn erger is dan de kwaal. DSA vraagt voor dit ikje een 5-.

Net

Au! En zo verruil je het ene denkbeeldig trauma voor het andere. Even naïef beriep ik mij ooit op mijn ‘zware botten’ op de weegschaal bij de huisarts. Vanwege de herkenning kan ik hier wel om lachen.
Het ikje wekt even de indruk dat het bericht over je vermeend forse achterwerk harder aankomt dan dat over ‘een paar vastzittende wervels’. Dat klinkt erg achteloos, en dus vergaat mij als lezer het lachen toch ook weer. Op naar je volgende duik in het medisch circuit, en succes met het geheel!
De therapeut mag van mij zijn of haar sociale vaardigheden gaan opvijzelen. Ik vermoed dat het hier om een vrouw gaat? Ook typisch: als een man zo bot zou zijn zou ik boos worden. Als het een vrouw betrof zou ik me afvragen, waarom ik niet ook zo recht voor mijn raap was..

Henk Draaikont

Een beetje chaotisch geschreven maar wel typerend over de staat van de gemiddelde vrouwenkont tegenwoordig, helaas zie ik,in mijn doelgroep, voornamelijk van die reuzelkonten om mij heen.
Toch fijn om eindelijk te weten waar je aan toe bent, jarenlang leef je met een eufemisme tot de dag dat je de waarheid te horen krijgt. Wat meer bewegen en ga eens met je nicht Sonja praten.

Ruudje

Een leerzame middag.
Hoewel ik de therapeut wel wat grof in de mond vind.

BiBi

Leuk Ikje. En een heldere therapeut. Waren ze allemaal maar zo!

kareltje

Weet die peut veel; vastzittende wervels; het zal me wat; loszittende wervels is een veel groter probleem. Dan zak je in mekaar.
Dit eufemisme wordt in West Afrika volstrekt genegeerd; daar wordt een dikke kont hogelijk gewaardeerd.

Ee

Voorover buigen in je ondergoed? Naar een man? Rug? Sjoukje toch, dat is echt niet de blikvanger!

Hans

Jammer dat dit de zoveelste Sonja Bakker nike-name is.
Een dikke kont, na al die dieetboeken, poeh laat me niet lachen!!!!!!!!!!!!

Greet

Oh! Ja ha ha!! In dat eufemisme ben jij mooi getrapt. Sterkte met de rugpijn en met de hele verdere bedoening.

De Schrijvende Juriste

Een ikje over communicatie door hulpverleners.

Overigens kreeg ik met dezelfde klachten tijdens mijn zwangerschap massage van mijn onderrug door de fysiotherapeut en dat gaf wel verlichting.

Guusta van Gent

Ach wat zielig voor Sjoukje, het is al dinsdag en niemand heeft gereageerd. Hoe is het mogelijk! Dan moet je het met mij doen: ik vind hem leuk hoor!

Veronica Cramer

Typisch geval van jammer. Over vastzittende wervels heb ik geen mening. Daar weet ik niets over.
Ons lichaam is soms wel wat oneerlijk.
Een dikke zwangere buik en een dikke kont zouden het onderlijf toch wat in balans behoren te brengen?

Meel uit Joejorruk

Ja, zo gaat dat bij de fysiotherapeut.

Kleed u zich maar uit, Uw ondergoed mag u aanhouden.

Nadat dat gebeurd is: “En wat zijn de klachten?”

pauline

… en daar is het “gesproken ik-je” uit de trein Leiden-Dordrecht van gisterochtend. De gesproken versie was wel wat langer … Dus behoorlijk geredigeerd.

Cri Ticaster

Familie van? En toch dik?

Denise

Nou ja! Die durft!

(Ach, beter een dikke kont dan geen kont, toch? Een fijne zwangerschap gewenst verder.)

pietges

Het trieste is natuurlijk dat o h a konten met de leeftijd er niet kleiner op worden! Evengoed… wat een botterik die therapeut!