*

Uitgeragd :: nrc.nl

Uitgeragd

Kamperen in Zeeland. Frank en ik zitten naast onze 21 jaar oude Toyota Landcruiser. Al vijftien jaar slepen we die auto over de aardbol. Ik denk aan de Mauretaanse zee, waarin hij bijna verdween, aan het Andesgebergte van Colombia tot Peru, waar de motor zwarte diesel uitbraakte. Aan wankele bruggetjes en pontjes in Brazilië en Mozambique. Aan het Botswaanse zoutmeer waar hij inzakte. Aan de keren dat hij vastzat in de Congolese modder. Naast ons stopt een met vuil besmeurde Landrover. Er stapt een kwieke man uit. „Er is daar een veldje om op te raggen, hoor”, zegt hij.

Mary Ann Sandifort

80 reacties op 'Uitgeragd'

mario de kort uit goirle

wereldhumor!

De Boze Buurman

Het meest slechte Ikje dat ooit in deze rubriek verschenen is. Het lijkt alleen maar gescghreven om ons te laten weten waar Mary Ann allemaal geweest is op onze aardkloot. Behoorlijk snobbistisch.

preuts

zo ver en zo lang rondtrekkend met een vaste vriend, wat romantisch…

pietges

Treffend ik-je! Raak commentaar op de ‘moderne mens’ en zijn zucht naar nutteloze status symbolen. Zelfs ‘downunder’ (in Oz dus) verlaat ongeveer 80% van de 4WDs nooit de verharde wegen! (b t w waar is de Mauretaanse Zee? Een ‘salt pan’ ergens in Mauretania I assume!)

Mathijs

Leuk! Voor het effect had wellicht nog vermeld kunnen worden dat de kwieke man van het PC-Hoofdstraattype was, zonder enige echte 4×4 ervaring. Ik ga er daarbij van uit dat het ook daadwerkelijk een dergelijk heerschap betrof.
Overigens vraag ik me af waarom Mary Ann en Frank het hedentendage niet meer verder brengen dan Zeeland. Je blijft al met al als lezer toch met vragen zitten…

Marijn

Hee Mary-Anne!
Topstukkie! Nu heb ik geen ouwe Landcruiser, maar erger me wel aan die stoere 4WD-asfaltvreters die denken dat ze ballen hebben.

De Schrijvende Advocaat

DSA meent een mogelijk misverstand uit de weg te moeten ruimen: Mary Ann sleepte de auto de wereld rond voor haar werk. Dus veel van het stoere “raggen” was gewoon noodzakelijk.

Nu kan het overkomen als het ultrastoere echtpaar dat een amateurtje tegenkomt. Hoewel het ikje verder goed ik elkaar zit, kan, omdat de context ontbreekt, DSA toch niet meer dan een 4- vragen.

Goudhaantje

Dat zijn imposante globetrotters, daarbij valt dat gespring op die kussens in Nieuw-Zeeland helemaal in het niet. Paar vraagjes: is het niet vermoeiend, zo’n grote auto achter je aan slepen? Braakte de motor diesel uit, of dieselwalmen (H_H kan het verschil uitleggen)? Wat deed het barrel bij het zoutmeer: er in zakken (met spatie) of inzakken (zonder spatie), zeg neerzijgen? Mijn gevoel is dat er een spatie te weinig staat. Zo niet, dan heeft de garage in Botswana indertijd een mooie klus gehad.

Maria

Herhaalde pogingen om zich zonder drijvende hulpmiddelen over het water (de zee, het zoutmeer, de modderstroom) te verplaatsen. Ernstig geval van Messiascomplex.

Willem®

Reuze interessant leven. Echt.

Ellen

Wat een gemodder.

kletskever

… aan die zomer in Zeeland toen we zo lekker ontspannen op dat veldje hebben geragd…

Ilona

Tsja,… heb je alles gehad…
Toch wel aardig van die kwieke man!

melancholomaanman

Boeiend hoor, Mary Ann. Wanneer komen de foto’s?

Netram Zero

Het ikje beginnen met een zinsnede als “Kamperen in Zeeland.” mag niet van DSR!!! (Dat is voor Martin Bril-wannebee’s, zegt-ie)
Dus houdt daar een keer rekening mee en mee op!!!

weeromstuit

Ja, leuke bespiegeling op de namaak avonturier, de suffe SUV eigenaar, de would be ontdekkingsreiziger. Over die mensen die met hightech en light weight outdoor equipement 3 weken op de camping in Frankrijk staan. Lekker raggen! Hah.

Tis de Waarheid

Waarom ga je nou helemaal met de auto naar Botswana als je ook gewoon in Zeeland met je Toyota Landcruiser kan raggen?

De geleukige huisvrouw

Nu zullen er wel weer reacties komen dat het ikje wordt misbruikt om de eigen avontuurlijkheid te etaleren maar ik vind het gewoon een goed geschreven stukje waarin de gemiddelde PCH-tractorbezitter op de hak wordt genomen, altijd leuk.

ragtime

Weer een heerlijk hapklaar brok voor de vaste reagluurders. Bedankt, Erwdwin!

Tiskie

Nou, gefeliciflapsteerd!

Annojo

Op zich leuk, maar had iets beter verteld kunnen worden. Jammer.

Jeroen

Ja dat is 4×4 rijden in Nederland: een veldje waar je mag ‘raggen’. Rare jongens, die 4×4-rijders

De Schrijvende Rechter

Guttegut, wat zijn we weer interessant. Nog nooit hebben zoveel exotische bestemmingen de revue gepasseerd in een Ik-je. Met de Mauretaanse zee zal de Atlantische Oceaan wel worden bedoeld?
Voor de rest, om maar in de sfeer te blijven, bagger met kluiten. On-zinnen als “Kamperen in Zeeland”, al die zinnen die met “aan” beginnen, de nutteloze vermelding van het feit da iemand “kwiek” is, en tenslotte de pointeloze pointe.
Eindoordeel: 2- (zegge: tweemin)

wimpie

laat me raden: frank en jij zijn reizigers, geen toeristen.

Eva

Ik vind hem sterk, Mary Ann! Dank je wel.

Cpt

Eh… stelt de man jullie een plaats voor waar jullie intiem met elkaar kunnen zijn???

deksels!

Ik zou hem vijftien jaar geleden ingeruild hebben voor een die niet gesleept hoefde te worden.
(Oké, het is een wagenwijd open deur.)

Nico

Leuke column, wel ironisch dat er een foto van een Land Rover op de voorpagina staat bij de link naar de column.

De Stem des Volks

Nét iets te lange opsomming, redelijke pointe- d’r kan bij mij wel een glimlach(je) af.

Ilona

Niet leuk voor Mary Ann dat we niet kunnen discussieren. ‘t Is al 15.30 uur en het volgende Ik-je is er al bijna…

Mary-Ann

Nadat wij onze hummel hebben leeggeragd gaan wij naar het benzinestation. Frank gaat tanken en ik wil wat snoep kopen. De kassier zegt tegen mij: „Het spijt me mevrouw, maar dieren mogen hier niet naar binnen.”
Ik heb een niet eens zo heel kleine hond in mijn tas maar antwoord triomfantelijk: „Ach, mag dat niet? Ook niet als ik de tas dichtdoe?”

Pompen of Verzuipen

En toen ????

Frisse Blik

Braak. Chaotische interessantdoenerij die de magere pointe om zeep helpt.

mario de kort uit goirle

ho ho, rustig over de suv-boys. Ik rij bv een lexus rx hybride. Met milieusubsidie. Of had u die ook wel eentje gewenst?

rolanda

Ik huur een auto op mijn bestemming en neem mijn eigen Audi niet mee over de wereld. Het is mij maar 1 keer gelukt om een Audi te huren en dat was in Oman. Daar was ik zo blij mee. Meestal zijn huurauto’s Toyota’s. Ik heb al tientallen auto’s gehuurd. Tweemaal huurde ik een Ford Ka, eenmaal in Zuid Italie, en eenmaal in Malta. De Ford Ka in Malta had een kapotte koppelingsbak (links rijden) en ik zag het al toen de verhuurder met de auto aankwam. De verhuurmedewerker was stomverbaasd dat ik aan de buitenkant van de auto al kon zien dat de auto niet deugde. Ik stond er op dat ik een andere auto kreeg en vroeg de medewerker de manager te bellen. Ik kreeg de manager aan de telefoon, maar die verzekerde mij dat de auto prima was. De verhuurmedewerker keek angstig, want die wist al meteen dat ik gelijk had. De volgende dag moest de Ford Ka worden weggesleept midden in de stad en stond ik er op dat ik mijn geld terug kreeg. Ik kreeg mijn geld terug.

Meestal lukt het me wel om het nieuwste model mee te krijgen, maar soms dus niet. Eenmaal had ik een oud model Toyota met een brandblusser voor in de auto.
Omdat ik in vijfsterrenhotels verblijf met valetparking reed de bellboy mijn gehuurde auto voor.
Ik zag de auto met nogal was krassen en deuken en zei verontwaardigd:”That’s not my car!”. Ik had de auto ‘s nachts gehuurd bij aankomst op het vliegeveld en had hem niet goed bekeken. Ik was beledigd dat de bellboy mij zo’n oude auto durfde voor te rijden. De bellboy schrok en keek nog eens op het label van de sleutel.
Hij wilde naar binnen gaan om het na te gaan, toen mijn zoon de brandblusser zag in de auto en zei:”Mama, dat is wel onze auto”. Dus toen nam ik toch maar plaats achter het stuur van deze huurauto.

H_H

@Goudhaantje.

Ja, ik ben niet zo enthousiast over dat verhaal. Er is een sociaal proces dat laat, zodra je jezelf onderscheidt door bijvoorbeeld op een motorfiets te gaan zitten, inmiddels gedifferentieerd tot het soort motorfiets, harley, een jap, een antieke uit GB etc, dat lieden die zich in dezelfde groep thuisvoelen elkaar als volkomen onbekenden groeten en helpen.
Zal mogelijk iets met Darwin en zijn theorie van overleven te maken hebben.

Uit dat oogpunt bezien acht ik de ongevraagd geboden hulp voor een ragveldje heel normaal.

Ragveldjes zijn dungezaaid en aangewezen om schade in de toch al nauwelijks aanwezige natuur te beperken.

Voorts vraag ik me af in welk land dat voertuig op kenteken staat. Als dat nederland is, dan is het inmiddels 22 keer APK gekeurd, en zal die roetwalm die uitgebraakt wordt bij belasting van de motor wel tot afkeuring hebben geleid.

In ieder gavel is hij na 25 jaar niet meer belastingplichtig met houderschapsbelasting, oftwel wegenbelasting.

Ik heb een keer gehad met een bestelbus die met het achterwiel rechts in de modder stond en met drie wielen op asfalt, dat ik niet wegkwam, ook niet met aantrekken van de handrem op de (aangedreven) achterwielen, dus zo afgeven op terreinwagens met 4 wheel drive vind ik ook wat kifterig. Mensen die in de bouw werken en veel met ongeplaveide modderige terreinen te maken hebben, zullen hun wenkbrauwen fronsen en hun schouders ophalen.

Sommige mensen gaan mountain biken anderen schaatsen of bungy jumpen, of racen met een bootje. In denk dat het raggen met een cross motor of een 4 wheel drive zich daar niet van onderscheidt. Die mensen vinden dat gewoon leuk. Laat ze hun lol hebben.

B. Krakenbroek

Ja, ik ben het met mijn voorgangers eens. De grap is leuk, maar er zit een superioriteitsgevoel van de schrijfster in. En inderdaad opschepperij over de bereisde plekken. En nu ga ik prediken: reizen en beleven kan naar mijn mening op vele manieren. Zittend op je gat thuis op de bank. Of raggend met een speelgoed 4×4 op een veldje. Het gaat er niet om wat je doet, maar HOE je de dingen doet. Bleek er achter deze kwieke man iemand te schuil te gaan met een bewogen en inspirerend leven, die in het weekend oplaadt door te raggen op een veldje? Ben je daar nog achter gekomen?
Gelukkig genieten schrijfster en Frank na die indrukwekkende wereldomzwervingen ook nog van ‘gewoon’ Zeeland.

H_H

@9 Maria
Daar zijn drijvende hulpmiddelen niet noodzakelijkerwijze voor nodig.

Een stalen schot (soort kluisdeur) dat zinkt als een baksteen (dat is het gezegde, maar hij zinkt in werkelijkheid beter) Daar in boor je op het snijpunt van de diagonalen van het grootste begrenzende vlak een gat en je plaatst er een pomp op van het type “pompen of verzuipen”. De aanzuigpijpopening onder water, zodanig gepositioneerd dat water van een hogere laag naar beneden de pijp in wordt gezogen. De uitlaat door het gat in de kluisdeur, spuit het water naar beneden, en bij voldoende pompvermogen blijft dat prima drijven. Richten van in- en uitlaatopeningen verzorgen dat het vaartuug bovendien kan voortbewegen en bestuurbaar is.

JJ

Ik ken het gevoel wanneer je weer terug bent in Nederland: slapen onder de keukentafel en een kampvuur in de woonkamer. En Nederland maar zuchten en steunen. Mensen hebben geen idee.

preuts

ad 8. Ik denk toch dat je de dosis ander-merk-ochtendvoer moet dubbelen, of misschien het hele pak ineens.

rudolphine

HH (36) Vraag Rolanda (35) ten huwelijk en richt een theekransje op. Wordt vast gezellig

Püber.

Krijg je wel spierballen van he, zo’n auto achter je aanslepen.

H_H

@40 Preuts: Wel eraan gedacht dat verdubbelen meer kan zijn dan het hele pak ineens?

@39 Jurk ik herken dat ook, slapen in een slaapzak op de grond naast het gereedstaande bed.

Heb je (JJ) weer werk of zit je nog steeds te beunhazen “between jobs”?
Misschien kun je tegen betaling als hulpmoderator optreden, dat ligt je als gegoten (dan ben ik hier wel definitief weg) want de honden lusten geen brood van “Ringtone”. En op de havo ‘blijven zittende’ pubers wegens ingebeelde genialiteit kunnen beter om hun eigen bestwil de toegang worden ontzegd. Een taak voor het ouderlijk gezag, maar ja….

H_H

@35

Een kapotte koppelingsbak?

Daar heb ik nog nooit eerder van gehoord.

H_H

@35 Rolanda

De verhuurders weten het wel, nu de huurders nog:
Huur altijd een Toyota want dat is met stip een auto die de minste reparaties nodig heeft tijdens de levensduur.

@34 Mario: Met Red Carpet Service neem ik aan? Mag je bij de onderhoudsbeurten aanwezig zijn, maar als je het probeert krijg te te horen dat dat niet mag van de ARBO Wet. Zegge Ha ha ha zou Boer’n Smurf schrijven.

Joop uut Drenthe

Hee Gé,

Eindelijk uitgeragd daarzo? Nou mooi hoor, je ‘ikje’. Laat die andere maar zeuren: allemaal kinnesinne. Of was het eigenlijk meer een hijtje? jammer van het plaatje van de Laro erbij op de VP. Is toch een klasse minder dan de TLC.

Enne, bij mij is ook best wel wat mooi scheurzand hoorr…

Ellen

http://www.minbuza.nl/nl/actueel/persberichten,2002/10/van_ardenne_roept_op_tot_betere_samenwerking_tussen_ngos_en_vn.html

Even googlen leert dat Mary Ann Sandifort persvoorlichter van Buitenlandse Zaken is (geweest?) en schrijfster.

Wim

Nogal snobistisch verhaaltje, wat heeft deze globetrotter toch een hoop avonturen meegemaakt en problemen overwonnen. Verder vind ik het pretentieuze stijltje irritant, het had ook in gewone woorden kunnen worden verteld.

mopperkont

qua patat orbis

naamgenoot

Schrijvende Rechter: een korte terugblik op uw beoordelingen van de ikjes in de maand juli tot dusverre: 18 inzendingen, 2 (zegge:twee) voldoendes, waaronder het i-pod jongetje van gisteren. De rest varieert van 0 tot 5-. Hoe positief wil je zijn en hoe geloofwaardig kom je dan nog over!!

De Laatste Arbeider

Hopelijk heeft Mary Ann voor de lol over de wereld gereisd en niet voor de Novib; dan heeft het in ieder geval zin gehad.

J.L. Nijholt

Wat een hoop geleuter weer. Gelukkig was ‘t ikje leuk.

pietges

@37 ‘Tis toch niet waar, in het multi-culturele, open-society Nederland anno 2008, berstensvol wereldburgers enz. komt nog steeds het typisch, oer-kneuterige ‘doe-maar-gewoon’ mentaliteit voor! Iemand die eens wat interessants (net even wat anders) heeft gedaan en daar treffend en amusant over kan schrijven, is dus nog steeds iemand met een ‘superoriteitsgevoel’ en ook een grote opschepper? Ach, ach, ach…get a life Mr Kraakebrok, leef en laat leven!

Goudhaantje

preuts @40, u houdt vol, dat siert u. Het zit niet in het voer, maar in een ferm glas azijn voor het slapengaan. Prima voor de ochtendurine!

Mary-Ann Sandifort

Sjonge wat een reacties. Al die meningen. Ik kan wel wat toelichten: Toyota hebben we sinds 15 jaar. We zijn 15 jaar geleden van Rotterdam naar Zuid Afrika gereden, hij heeft 12 jaar in Afrika gestaan – in Kenya, Mozambique en Namibie. Toen was hij geschorst in Nederland. We hebben in Mozambique gewoond en hebben in verschillende landen van Afrika projecten. Vorig jaar is de auto verscheept naar Uruguay en hebben we een jaar lang alle landen van Zuid Amerika bereisd. Frank is econoom, ik ben schrijfster en journaliste. Ik schrijf nu een boek over een sloppenwijk in Kenya, waar ik al 12 jaar veel kom. En over de Toyota ga ik een kinderboek maken- een ode aan die trouwe auto.

Obama

And because of YOU there is GLOBAL WARMING! And I’m gonna change that!

female NYC

# 35, Rolanda….mens begin een dagboek of blog/website, maar hoepel aub hier op, it is toooooooo much! Arme tienerzoon…

De Schrijvende Rechter

@ Naamgenoot (50)

Mijn positiviteit staat in direct verband tot het gebodene- dat heeft DSR zelf niet in de hand. Voor hem is positief (of negatief) zijn geen doel op zich.

Mijn geloofwaardigheid is ter beoordeling van de lezer. Jij hebt er het jouwe over gezegd- anderen denken er wellicht anders over. Zoniet..pech gehad, maar het zonnetje blijft schijnen.

Overigens een nuttige tijdsbesteding, het werk van DSR analyseren. Daar wordt een mens nooit minder van. Ga zo door en ‘t komt wel goed.

doubledutch

ik doe altijd modderspray op mijn suzuki voordat ik naar zeeland ga.

De Schrijvende Rechter

@55 Mary-Ann Sandifort

Wat reclame voor de winkel is natuurlijk nooit weg. Begrijpelijk maar niet erg chique.

preuts

ad 54. Mag ik dan toch een serieus/goede azijntip geven
Melfor, specialite d’alsace, http://www.melfor.com
En hij plast zo heerlijk weg!
Ad 45. Inderdaad met die service. De auto wordt opgehaald. Kom nooit in de garage.
Ad 43. Heel slim. Maar ik bedoelde de 5 kg verpakking.

Püber.

@ H-H 43: je hebt altijd wat te zeuren. Vrouw zeker weggelopen? Ontslagen? Ik begrijp het helemaal.
Mijn genialiteit, je krijgt hier regelmatig een voorproefje, is evident. Dat ligt anders met jouw terugkerende gepiep.

Chris

Mooi Ik-je! Ik blijf me er wel over verbazen dat de helft van de mensen die reageert hier wel erg zijn best doet om Ik-jes verkeerd te begrijpen.

iemand

ik referreer me aan reaktie 15.Ik ben het wel eens met DSR;als je met zo´n zin begint,wat natuurlijk wél kán,zou daar mijns inziens een dubbele punt op moeten volgen.Dus:
Kamperen in Zeeland:na ons hierna beschreven nomadenbestaan verveling ten top!(bijvoorbeeld)

Zeveraar!

Ragge, daar versta ik iets anders onder. Was het gras op dat veldje twee kontjes hoog? Zal wel niet, natuurlijk geheel aan gort gereden door die patser.

lange lijs

(een voorpublicatie)

Tommie Toyota gaat op reis

Het is vroeg in de ochtend. In de straat is het helemaal stil en donker, en ook in de huizen brandt nog geen licht, want alle mensen slapen nog. Tussen de geparkeerde auto’s staat een hele bijzondere. Hij is groot met best veel krassen, en ook zitten er heel wat deuken in. Op de spatborden zitten dikke lagen modder. Die komt helemaal uit Afrika, uit een ver land dat Congo heet. Je kunt zò zien dat dit geen gewone auto is. Zijn naam is trouwens Tommie Toyota, en kijk: hij doet zijn oogjes open. Waar ben ik, denkt Tommie. Ben ik in Chili, of in Brazilie, of misschien zelfs in Mozambique? Of in een ander, heel ver land? Hij zwiebert een beetje met zijn ruitenwissers heen en weer en kijkt eens om zich heen. Nou zie ik het, zegt hij tegen zichzelf. Ik ben gewoon in Nederland, in mijn eigen straat. En mijn baasjes, Mary-Ann en Frank? Die liggen zeker nog te slapen. Tommie rekt zich eens even uit en denkt dan: Ik ben klaarwakker en eigenlijk heb ik hier al lang genoeg gestaan, ik ben klaar voor een nieuwe, fijne reis. Misschien wel naar Iran, of Aghanistan, of een ander spannend land. Tommie heeft, moet je weten, al heel wat van de wereld gezien en zelfs een hele tijd in Afrika gewoond. In in al die landen heeft hij heel veel avonturen beleefd, samen met Mary-Ann en Frank. Nederland vindt hij nu eigenlijk een beetje saai geworden. Het wordt tijd om weer eens op pad te gaan, vindt Tommie. Toet! Toet! Toeoeoet!!! Mary-Ann en Frank: wakker worden!

Irma

Typisch weer een hoop reacties van zielige types die er niet tegen kunnen dat er nog mensen zijn die hun koppie boven het maaiveld uit steken. Direct moet die kop weer ingeslagen worden. Stel je toch eens voor dat iemand het durft om iets te doen buiten het geijkte burgerleven. Tjonge jonge. Dan ben je meteen een snob en heb je superioriteitsgevoelens en pretenties. Nou nou. Wat een grote woorden weer. Kift. Jaloezie. Benepen Hollandse mentaliteit van doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg-gezeur.

Willem®

lange lijs, prima.

Irma, vind ik ook. Laten we liever trots zijn op dappere jonge lieden die de wereld met alle gevaren van dien nog durven te verkennen. In plaats van veilig achter de pc-tjes er goedkoop een beetje over te zitten snieren. Gatver.

john holmes

@ 67 Irma

Je hebt volkomen gelijk. Goed geschreven ook. Jij komt er wel.

Goudhaantje

@66 Lange Lijs, boven het maaiveld en toch leuk!

De Schrijvende Rechter

John Holmes (69)

Had van jou eerder verwacht: “Steek zelf altijd boven het maaiveld uit”.

Willem®

DSR (71)

Wat nu? Trolneigingen? Maaivelden liggen meer op het terrein van Boer’nsmurf.

♥♫*Dóm Blôndje*♫♥

He get, zitten we net lekker opbeurend te katten hier, moet Irma het weer voor iedereen verzieken. Ze is altijd zo negatief. Jammer hoor, want dat soort commentaar verdienen de Ikjesschrijvers niet.

JJ

@ 55 Mary-Ann Sandifort

Toevallig ook in ’88 in Goma geweest? Ik herinner me een Nederlands stel in een Toyota. Wij hadden een rode 110′.

john holmes

Het kan niet op, mijn reactie is binnengekomen op 69 en DSR heeft -voor de eerste keer- het woord rechtstreeks tot mij gericht!!!

Heer Rozenwater

Daar steekt kopje van Mary Ann Sandifort boven het maaiveld uit en hup daar wordt het kopje van Mary Ann Sandifort afgemaaid! Genieten man.

Afzender

Getver, JJ 74 probeert persoonlijk contact te leggen met een ikjes schrijver. JJ, vanmiddag even onder 4 ogen in de koek en zopie? Even een half uurtje thuiswerken.

Coen Wubbels

Ik ben helemaal niet bekend met dit fenomeen. Het ikje welteverstaan. Dus ik was aardig teleurgesteld toen ik erachter kwam, dat onder deze alinea over de trouwe Toyota, geen “read more” link te vinden was. Ik heb wel acht keer gezocht. Helaas geen prijs.
Omdat ik niet bekend ben met dit fenomeen, snap ik de helft van de reacties misschien ook niet en moet ik mij meer verdiepen in dit geheel.

@11: inderdaad, d’r wordt wat gegooid met dat spul, het is zeker gratis.
@22: zou het met motorcrossers anders zijn?
@36: een diesel zonder turbo boven de 2.000 meter staat gelijk aan zwarte rook uit de pijp! En zal bij een APK geen enkel probleem opleveren, mits die APK niet boven de 2.000 meter plaats vindt.
@39: je bedoelt na een flinke avond stappen dat je dronken onder de keukentafel wakker word? Kampvuur in de woonkamer, gebeurt natuurlijk wel vaker. Feit blijft dat mensen nog steeds geen idee hebben, en alleen over zichzelf praten.
@59: Ik hoorde dat dat echt bestond, echt zielig gewoon, maar niet anders dan de make-up of nagellak waar de dames zich mee opleuken.
@67: helemaal mee eens! Maar goed, dat was al jaren lang bekend.
@68: we doen ons best.

FRans

“Al vijftien jaar slepen we die auto over de aardbol. ”

Had dat niet moeten zijn:

Al vijftien jaar sleept deze auto ons over de aardbol. ?

nescio

Frans, wat ben je toch een alwetende man! Ik ga een voorbeeld aan je nemen!