Karretje

Op de parkeerplaats van de super  zet ik mijn auto naast een prachtige Austin A30 uit de jaren vijftig,  een collector’s item.
Die auto was in een perfecte  staat, waarschijnlijk nog geheel  origineel, dit te zien aan de eigenaresse, die al dik in de zeventig  leek.
Mij ging het echter om haar  boodschappenwagentje die zij net  had uitgeladen en met een euromuntstuk in de hand vroeg ik of ik  haar karretje kon overnemen.  Licht geïrriteerd zei ze: „Dat vragen ze allemaal, hij rijdt nog veel  te goed en ik wil hem nog niet  kwijt.”
Maarten van der Gugten

Geplaatst in:

36 reacties op 'Karretje'

Anker

Mooi! Hulde aan die dame.
Overigens zij wel opgemerkt dat het ‘het boodschappenwagentje DAT zij net had uitgeladen’ had moeten zijn.
Verder een goede bijdrage aan de ikjes wat mij betreft.

De Schrijvende Rechter

Eindelijk een leuke pointe…. jammer dat het niet in zorgvuldiger bewoordingen en elegantere zinnen is vervat, met een een uitgedacht plan met betrekking tot het gebruik van de tegenwoordige en verleden tijd. Maar zelfs een draak als: “Die auto was in een perfecte staat, waarschijnlijk nog geheel origineel, dit te zien aan de eigenaresse, die al dik in de zeventig leek” staat een voldoende niet in de weg.
Eindoordeel: 7 (zegge: zeven).

Amer

Nou, nou, ze worden leuker en leuker! Zal aan het broeikaseffect liggen.

Overigens, waarom weten zoveel mensen niet dat ze slechts één (schrijve: 1) spatie tussen de woorden moeten laten. Het valt steeds vaker op dat de Ikje op dit punt verbetering behoeven: hier is het ook weer bar en boos.

Eddie Westerweel

Wat een ongelooflijk goede bui hebt u, schrijvende rechter! En dat voor een waarschijnlijk niet-waargebeurd verhaal.

quote

is de vrouw of de auto nu origineel?

de lallende lummel

de gustibus, is dat weer een andere soort macaroni?

Mark Veld

@ de lallende lummel

Klopt, maar dan wel macaroni zonder zout… ;-)

Die ir. toch…. denk dat deze onder zijn favorieten staat….:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_van_Latijnse_spreekwoorden_en_uitdrukkingen

Frank 7,5 (zegge: zeven en 'n half)

Lammelende Lummel:

De Gustibus is de bus van de Gusti-band.
Een collectors-item uit de rijke British Leyland Truck and Bus-traditie.

De Schrijvende Rechter

Haha- daar ligt de wijsheid van de Ir. op straat. Ingenieur, blijf bij uw waterpomptang.

de lallende lummel

Frank 7,5 (beter dan 5,7 knarf) bedankt voor uw behulpzame aanwijzingen. Zo kan ook ik Van Voort begrijpen

De Schrijvende Rechter

In uw specifieke geval lijkt me dat inderdaad onwaarschijnlijk, Ingenieur -g-.

de lallende lummel

De rechter hoeft helemaal zijn kop niet te houden als hij niet in het spaans wil schrijven. Anders kan ik het niet verstaan. In Frankrijk zeggen ze: wijsheid is net als jam, als je er erg weinig van hebt moet je het heel erg uitsmeren

De Schrijvende Rechter

De Ingenieur maakte zich gisteren al bekend als Rooms-Katholiek en nu als paap van de oude stempel: Latijnse mis met de kont naar het volk. Het zal u er naar vergaan.

kinbe

MET DEZE IK
BEN IK IN MIJN SCHIK

Peter van der Hoog

Dit ikje is een mop. Ik hou niet van moppen.

de lallende lummel

kibnbe,

Een kinderhand is snel gevuld

de stem des volks

Voor liefhebbers van krom Nederlands is dit ikje een must.

Hilde van Dijk

Ir. van Oort salutem plurimam,

eheu, capax non es Latine scribere:
“poteri” ? fortasse “posse” dicere vis.
“magistrate?”

iocum hodiernum amo.

Voor de niet Latinisten onder ons:
Ir. van Oort krijgt de hartelijke groeten.
Hij is zelf niet in staat in het Latijn te schrijven, hij gebruikt een niet-bestaande vorm van het werkwoord “kunnen”.
Ook het woord “magistrate” bestaat niet in die vorm.

Ik vond de mop van vandaag wel leuk.

de lallende lummel

Latijns? Ik dacht dat het Spaans was

de lallende lummel

Frank,

Ik nam vroeger nog wel een een omnibus in Arnhem om naar de bedriegertjes te gaan. Is dat de zelfde bus?

Mevrouw van Dijken

Sorry meneer van de Gugten, ik dacht dat U mijn auto wilde kopen. Ik dacht helemaal niet aan het karretje.

Frank 7,5 &c

Lallende Lummel

Sorry, ik moest even koken maar dan voor iemand anders dan voor weeriemandanders.

Volgens mij hebben we het over dezelfde bus, ik heb hem nooit genomen maar ik denk dat van Oort – toen ‘ie nog in korte broek liep en z’n ene oog met een pleister was afgeplakt – wel heel vaak naar de bedriegertjes is geweest.

ps Lekker broodje was dat trouwens, ik was vandaag in de Hazenstraat bij een snackbar met een chinese eigenaar en heb precies uitgelegd hoe je het moest maken: eerst heel dun jam, dan kaas en dan ei eroverheen. Kreeg er helaas geen kloepoek bij.

@mevrouw van Dijken wat vraagt u eigenlijk voor dat karretje?

mevrouw van Dijken

Een Euro Frank. Mijn zoon at vaak een broodje bal in de Hazestraat toen hij studeerde. Kan jij hem?

de lallende lummel

Ni Hoa Frank,

Hij had er mintens : sambal bij kunnen vragen. Sinds we weg zijn uit nederland gaat alles mis. Shit. Merde.

Frank 7,5 &c

Goedenavond mevrouw van Dijken,

Dat zou heel goed kunnen, wat studeerde uw zoon? Ik heb er heel wat voorbij zien komen….

Ik ben meer van de Morris Minor, maar uit sentimentele overwegingen wil ik voor een euro de gok wel wagen. Wat is uw gironummer dan maak ik het bedrag over. Het is een Austin A30 Seven? Van de eerste eigenaar en volgens meneer van de Gugten altijd goed onderhouden?

Mvrgr,
Frank

Frank 7,5 &c

Ni Hao Ma Lallende lummel!

Oh, was dat dat rooie kwakje in dat zakje. Hij vroeg het nog wel, maar het leek me niet zo lekker bij ei.

Zai jian

‘als dan vogels zonder tal
zijn neergestreken in uw dal,
ga dan op reis, en laat uw
schaduw achter in de zaal
vertel geen mens het doel van uwe reis;
hoevelen onzer zijn al niet bezweken
door ‘t heilloos en voortijdig spreken
van Londen en Parijs -
vertrek, verdwijn spoorloos naar nieuwe streken’.

de lallende lummel

Dat was heel mooi. Bedankt.

emmerdeur

Si vous vous acharnez d’écrire latin, permets-moi de commenter vos salades en francais.
L’histoire n’était pas drole du tout. Il en est de meme de vos racontars qui sont acerbes, acides et vides de sens.

drijvende trechter

Leuk, een nieuwe gek in het dorp. Welkom emmerdeur

drijvende trechter

De dienstdoende psychiater heet DSR
de verpleegsternoemt zich Ir. van Oort
en de rest zijn de gekken

de lallende lummel

Ja en we hebben allemaal dezelde ziekte: publicitus en groningse jalouzie

drijvende trechter

Emmerdeur: permettez-moi!

Nevets

Het begint hier al echt op een komjoenetie te lijken

kees mees

…Mij ging het echter om haar boodschappenwagentje…

tja, een kinderhand is gauw gevuld….

ger/coin/malaga

hulde aan anker´s onbeperkte intelligentie

Amer

Mag ik het laatste woord hebben?

Volg nrc.nl op en , lees onze dagelijkse nieuwsbrief