*

Gestoken :: nrc.nl

Gestoken

Einde van de middag: een boekpresentatie bij uitgeverij De Bezige Bij in Amsterdam. Het pand is monumentaal; ik leg mijn hand op de koperen knop en duw tegen de zware deur. Ineens: een prik en een pijnscheut – snel mep ik het insect van mijn hand. Parmantig steekt de angel omhoog. „Een wesp”, zeg ik tegen de medewerker die komt aangesneld, „ik ben gestoken door een wesp”. De muis van mijn hand zwelt vervaarlijk. Maar er zijn zachte zorgen, ontsmettingsmiddel, ijs.
Thuisgekomen vertel ik het verhaal. Mijn vriendin vraagt hoe de angel eruit zag. Ik beschrijf het rechte stuk, de haak op het einde. Ze lacht breed. „Dat was een bij.”

Hans den Hartog Jager

10 reacties op 'Gestoken'

eef

Dit illustreert nog weer eens de teloorgang van het lager onderwijs. Vroeger werden dergelijke basis begrippen als het verschil tusen bij en wesp en hun respectieve angels aan de leerlingen bijgebracht. En dat een wespenangel glad is en aan de wesp blijft zitten en een bijenangel met weerhaak uit het lijf van de bij gerukt wordt en de bij het dus niet overleeft. De heer Jager komt klaarblijkelijk ook niet vaak in de natuur buiten de stad waar je de bijen en wespen kunt zien vliegen.

Erik

lekker belangrijk!

Bram

Het punt is dat de heer den Hartog Jager bij de Bezige Bij gestoken wordt door een bij.

Bobbit

Begint toch een beetje te lijken op het grapje waarin de ene Oostduitser tegen de ander zegt dat hij een leuke mop over een partijfunctionaris weet. Waarop een derde zich in het gesprek mengt met de mededeling dat hij partijfunctionaris is. Repliek: “geeft niet, dan leg ik de grap wel uit.”

quote

Een bezig bijtje dat haar fort goed beschermt ….

Janine

ach gossie, die bij is dood….

Peter

Quote eef: “De heer Jager komt klaarblijkelijk ook niet vaak in de natuur”, dat zou je van een jager toch wel verwachten.
Het is maar goed, dat er hier nog mensen zijn, die ze wel zien vliegen…

Hmm

lief verzorgend typje die vriendin…

pipo

Betrof het uw eigen boek, mijnheer Den Hartog Jager?

Joep

Die Hans den Hartog Jager…. Vergeet tie nóg de titel van z’n boek te vermelden. Zal die “Bij” even balen!