*

Mondeling :: nrc.nl

Mondeling

We hadden al een leerling gehad die beweerde dat Frits van Egters uit De avonden van Gerard Reve het deed met een echt konijn. Inmiddels zijn ze weer voorbij, de mondelinge literatuurtentamens. Ieder halfuur een goed gesprek met een zenuwachtige leerling over negen boeken.
Ook de laatste leerling in de rij had De avonden gelezen. We stelden hem de tamelijk belegen vraag: „Frits roept aan het eind van het boek iemand aan. Wie?” Het bleef lang stil. Vertwijfeld staarde hij links, tuurde fronsend naar rechts en kreunde nauwelijks hoorbaar: „Gód, ik heb géén idee.”

Mirjam van der Worp

6 reacties op 'Mondeling'

Menno

Zat zeker niet in de film…

Marla

Geweldig! En ik denk dat Menno uit reactie 1 ook het boek niet heeft gelezen. Dat maakt dit verhaaltje nóg grappiger!!

Menno

Ik heb het boek wel gelezen, maar dat is minstens vijftien jaar geleden.
Ik mompel wel nog regelmatig op het hockeyveld als de scheidsrechter fluit: “Het is gezien, het is niet onopgemerkt gebleven”.

Willem

Het wordt niks tussen Marla & Menno.

De Laatste Arbeider

Valt niet mee he, derde kerstdag.

Willem

Nog even, mogen we weer werken.