*

I feel good :: nrc.nl

I feel good

Twee jaar hebben we in New Orleans gewoond, en nu, vijf jaar later, logeren we er in een hotel.
Opeens staan er allemaal mannen met ‘oortjes’ in de lobby: er zal  wel een bekende in huis zijn. Daar  ontwaren we James Brown, hangend op een sofa.

Om nu als volwassenen een handtekening te  vragen gaat ons te ver, dus sturen  we onze 11-jarige dochter op hem  af met een papiertje en een pen. Zij  heeft nog nooit van de man gehoord, en weet dus ook niet dat hij  net weer op vrije voeten is.

Ze komt terug met de volgende  tekst: ‘To Nienke and her Mom  and Dad. I feel good. James  Brown.’ Kennelijk had hij ons  door.

Paul de Jonge

11 reacties op 'I feel good'

Nienke de Jonge

Dit klopt niet helemaal aangezien ik de 11-jarige dochter was, maar nu 23 jaar jong ben. Maar ik herinner het nog als de dag van gister. M`n vader heeft dit stukje geschreven omdat James Brown van de week is overleden.

Nienke de Jonge

B. Bob

Wat maakt dat nou uit…..’t is toch een mooie anekdote.
Nu maak je of ie het verzonnen heeft…..jammer hoor.

B. Bob

Nienke de Jonge

Beetje jammer…..
Het is niet verzonnen, ik was er zelf bij.

Steef

Nienke, wat klopt er dan niet?

Nienke de Jonge

Het enige dat niet klopt is dat dit allemaal ongeveer 13 jaar geleden is gebeurd en dat James Brown dus ook toen uit de gevangenis kwam, niet vorig jaar!

Steef

D’r staat toch ook niet dat het vorig jaar was …

Wil Koning

Jammer voor je vader dat je het kennelijk nodig vond deze (overbodige) informatie erbij te zetten. Je haalt hiermee wel de romantiek van het zo leuke stukje af.

Hmm

maar over de doden niets dan goeds

Willem

Heeft z’n dood toch nog iets goeds opgeleverd. Nou ja, iets goeds. Niet overdrijven.

Tis de Waarheid

Maar nu wil ik het wel weten: “Is dit nou waar gebeurd of niet?” En als het waar is, wanneer gebeurde het dan precies? Ik heb geen zin om ikjes te moeten lezen en beoordelen en dan met de knagende onzekerheid blijven zitten of er een onwaarheid in zit. Kan de familie de Jonge klip en klaar en zonder voorbehoud duidelijk maken hoe het zit.

Wilhelmina in WA

@10 -Tis
Als je de eerste reactie gelezen had moest je weten dat het 12 (nu 13) jaar geleden echt gebeurd is – Nienke zegt dat toch zelf in #1 en #5! Ik zie geen reden haar niet te geloven.