Supers proberen met de acties hun marktaandeel uit te breiden. Maar ze verdienen er niet meer geld mee. En het levert ook niet meer klanten op, zegt directeur Goos Eilander van Trendbox.
Woordvoerders van Albert Heijn en Jumbo laten weten dat dit onjuist is. „Uit ons eigen onderzoek blijkt dat we wel degelijk de laatste weken nieuwe klanten hebben gewonnen”, vertelt een AH-zegsman. Volgens hem verschijnen er de laatste tijd wel meer onderzoeken. „En die spreken elkaar deels tegen.”
De twee genoemde supers verlaagden voor de zomer veel van hun prijzen. Uit de studie van Trendbox blijkt dat het percentage ondervraagde klanten dat zich in de supermarkt vooral laat leiden door de prijs, het afgelopen jaar gelijk gebleven, met 48 procent.
Volgens Eilander zijn de meeste Nederlanders er financieel niet op achteruit gegaan. „Klanten kiezen hun supermarkt vooral uit op basis van winkelcomfort. Ze letten op de diversiteit van het assortiment. En klanten letten ook op de parkeerplekken, of het er veel zijn en of ze dichtbij de ingang liggen.”
Dat supermarkten toch kiezen voor prijsverlagingen is het gevolg van korte-termijndenken, zegt hij. „Als je een kortingsactie opzet dan heeft dat natuurlijk wel effect: die desbetreffende producten worden dan meer verkocht dan normaal geprijsde producten. Maar meer ook niet.”

AEX: 338,65 





