Stakende werknemers van Ssangyong Motor in Zuid-Korea schieten met een katapult schroeven en moeren naar de oproerpolitie.    Foto: AFP Stakende werknemers van Ssangyong Motor in Zuid-Korea schieten met een katapult schroeven en moeren naar de oproerpolitie.  Foto: AFP

Werknemers vechten tegen ontruiming bedrijf Z-Korea

Gepubliceerd: 20 juli 2009 13:46 | Gewijzigd: 3 augustus 2009 14:49

Door een onzer redacteuren

Pyeongtaek, 20 juli. De Zuid-Koreaanse oproerpolitie is vanochtend begonnen met de ontruiming van een autofabriek van Ssangyong Motor in Pyeongtaek, zeventig kilometer ten zuiden van de hoofdstad Seoul.

Ongeveer duizend werknemers bezetten de autofabriek sinds twee maanden uit protest tegen de voorgenomen massaontslagen bij het bedrijf. De bezetters zijn gewapend met ijzeren staven en verfoplosmiddel. De Zuid-Koreaanse politie heeft vanochtend water en gas afgesloten in de fabriek.

Ssangyong Motor kondigde in mei een grote reorganisatie aan als onderdeel van een reddingsplan voor het in de problemen geraakte bedrijf. Het Chinese Shanghai Automotiv Industry Corporation (SAIC) is voor 51 procent eigenaar van de Zuid-Koreaanse autoproducent.

Ssangyong wil ruim 2,600 werknemers ontslaan, 36 procent van het totaal. Bijna duizend werknemmers verzetten zich tegen de reorganisatie en hebben meegewerkt aan de bezetting van een deel van de fabriek.

Meer nieuws in de rubriek economie
Achtergrond

Schinkels Forum

De regeldruk moet omlaag. Maar hoe moet dat? Praat mee op het forum.

Geld & Werk

Nederland heeft er een nieuwe vakbond bij. Is dat nou wel nodig? (nrcnext.nl)

Weblog Hebben

Moe van de keuzes van Hilversum? Tips voor het bekijken van online videos op tv.

zoeken

in

Gesponsorde links

 

    Op zoek naar een serieuze relatie? Doe de psychologische PARSHIP-test en vind de partner die echt bij je past.
    Meld u nu gratis aan.

AEX actueel