Facebook biedt kansen op het werk
Veel werknemers mogen niet op social media onder werktijd. Foto AP / Stace Maude
Voor veel werknemers is het verboden op Facebook te gebruiken op het werk, ook hebben ze geen invloed op het social mediabeleid van de werkgever. En daarmee laten bedrijven kansen liggen, betoogt recruitmentbureau Hyphen.
Invloed
In een artikel op The Guardian maakt manager Zain Wadee van Hyphen de resultaten bekend van hun onderzoek naar het gebruik van sociale media als intern communicatiemiddel. In Groot-Britannië mag een kwart van de werknemers geen gebruik maken van social media op het werk, twee derde van de werknemers heeft geen enkele invloed op hoe het bedrijf social media gebruikt.
Twitteren met managers
Uit het onderzoek blijkt dat veel werknemers graag met hun meerderen contact zouden hebben via de sociale media. Tegelijkertijd zou veertig procent van de managers graag de vragen beantwoorden via Twitter of Facebook.
Als werknemers op sociale media meer met hun bedrijf bezig zijn dan versterkt dat volgens Hyphen de interne communicatie en biedt dat kansen voor innovatie en het delen van kennis.
Succes
Een voorbeeld van een bedrijf dat sociale media succesvol inzet op het werk is Deloitte, dat een blogcompetitie opzette onder werknemers tijdens de Olympische Spelen in Londen afgelopen zomer.
Volgens Hyphen is meer aandacht en ruimte voor sociale media erg belangrijk om personeel tevreden en gemotiveerd te houden, zeker in een tijd dat steeds meer werknemers worden aangenomen die al hun hele leven digitaal actief zijn.
