Rellen in Athene bij herdenking gedode scholier

Gepubliceerd: 6 december 2009 17:36 | Gewijzigd: 7 december 2009 10:46

BBC

Athene, 6 dec. Bij de herdenking van een door een politiekogel gedode scholier zijn vandaag in de Griekse hoofdstad Athene rellen uitgebroken.

De oproeppolitie heeft traangas ingezet, nadat gemaskerde jongeren met stenen waren begonnen te gooien en brandjes hadden gesticht.

De Griekse overheid heeft in Athene 6.000 politieagenten ingezet. Ook waarschuwde de regering geweld niet te zullen accepteren.

In Thessaloniki, de tweede stad van Griekenland, gooiden demonstranten benzinebommen naar de politie en werden etalageruiten vernield.

De gewelddadige dood van de scholier Alexis Grigoropoulos leidde vorig jaar tot wekenlange rellen in Griekenland. Die begonnen met protesten van scholieren en studenten, maar gewelddadige anarchisten mengden zich in het conflict.


Klik op de foto om een fotoserie te zien (popup).
Meer nieuws in de rubriek buitenland
Achtergrond

Karadzic

Het proces-Karadzic gaat weer verder. Acht vragen en antwoorden over het proces.

Fotoserie

Foto's van het grootschalig offensief in de Afghaanse stad Marjah.

Haïti

Reportages, graphics, foto's en achtergronden over de nasleep van de aardbeving in Haïti.

zoeken

in

Webreportage over alledaags Bagdad

This text will be replaced

nrc nu: Het aanzien van Nederland


Hubert Smeets, NRC-commentator buitenland, bespreekt met Robert van de Roer de internationale reputatie van Nederland, na de val van het kabinet en het vermoedelijke Nederlandse vertrek uit Afghanistan. Bekijk ook Joost Oranje over de val van het kabinet en komende verkiezingscampagne.

Gesponsorde links

 

    Op zoek naar een serieuze relatie? Doe de psychologische PARSHIP-test en vind de partner die echt bij je past.
    Meld u nu gratis aan.