De Israëlische chef staf, luitenant-generaal Gabi Ashkenazi, zei dat het leger „veel heeft bereikt” in zijn strijd tegen de infrastructuur en de gewapende arm van de Palestijnse organisatie Hamas, maar dat „er nog werk te doen is”. Het 27 december begonnen offensief is bedoeld om een einde te maken aan de raketbeschietingen vanuit de Gazastrook.
Luchtbombardementen en het grondoffensief hebben zeker 925 Palestijnen het leven gekost, aldus Palestijnse medische bronnen. Een aanzienlijk deel van hen zou bestaan uit vrouwen en kinderen. Aan Israëlische zijde zijn 13 militairen en burgers gedood.
De Israëlische luchtmacht voerde vannacht aanvallen uit op 60 doelen, waaronder smokkeltunnels tussen Egypte en het zuiden van de Gazastrook. Twee Palestijnse raketten troffen de Israëlische stad Beersheba, maar maakten geen slachtoffers.
VN-secretaris-generaal Ban Ki-moon riep beide partijen gisteren op meteen een einde te maken aan de gevechten. Ban vertrekt vandaag naar het Midden-Oosten. Internationale bemiddeling tussen Israël en Hamas is de afgelopen dagen weinig opgeschoten.
Nadat zondag enkele schoten waren afgevuurd op Israël over de altijd rustige bestandslijn met Syrië, werd vanochtend volgens Jeruzalem vanuit Jordanië het vuur geopend op een Israëlische legerpatrouille. In geen van beide gevallen vielen er slachtoffers. Vorige week werden vanuit Libanon enkele raketten op Israël afgevuurd.
De Mensenrechtenraad van de VN in Genève veroordeelde gisteren het Israëlische offensief . De resolutie werd aangenomen met 33 stemmen voor bij een tegenstem (Canada) en 13 onthoudingen (EU-leden en Zwitserland). Volgens de EU behandelt de resolutie maar één kant van het probleem.
Moslimextremistische websites meldden vandaag de dood van een Saoediër die in de Gazastrook aan de zijde van Hamas vocht. Volgens de blogs was hij er tien dagen voor het offensief begon in geslaagd het gebied te bereiken. Het was de eerste keer dat van deze zijde de aanwezigheid van een buitenlandse strijder werd gemeld. Mogelijk is hij door een tunnel uit Egypte binnengekomen.

AEX: 338,65 











