Minister Eberhard van der Laan (WWI, PvdA).   Foto Leo van Velzen Minister Eberhard van der Laan (WWI, PvdA).  Foto Leo van Velzen

Van der Laan: PVV kreeg wél antwoord

Gepubliceerd: 5 oktober 2009 18:13 | Gewijzigd: 5 oktober 2009 18:15

ANP

Den Haag, 5 okt. Minister Eberhard van der Laan (Integratie) vindt dat het kabinet wel degelijk heeft geantwoord op de vraag van de PVV wat de immigratie kost. Met een brief van meer dan twintig kantjes kreeg de partij alle informatie die het kabinet relevant vindt voor het beleid, aldus een woordvoerder van de minister in een reactie op de kritiek die Geert Wilders leverde.

Wilders laat het er niet bij zitten dat Van der Laan in zijn optiek 'geen antwoord' wil geven op vragen van de PVV over de kosten van immigratie. Wilders wil dat de Tweede Kamer gaat uitzoeken of Van der Laan daarmee een ambtsmisdrijf beging.

De Kamer debatteerde eerder ook over de kwestie en legde zich bij de gang van zaken neer. Plannen voor een nieuw onderzoek vonden onvoldoende bijval.

Volgens Wilders echter moet de minister nu eenmaal vragen van Kamerleden beantwoorden. Doet een bewindspersoon dat opzettelijk niet, dan leeft hij de grondwet niet na. Vijf PVV'ers, onder wie Wilders zelf, hebben daarom een brief gestuurd aan de voorzitter van de Tweede Kamer waarin ze om een onderzoek naar de kwestie vragen. Voordat het voorstel er echt komt moet er zich een meerderheid in de Kamer achter het voorstel scharen.

Meer nieuws in de rubriek binnenland
Achtergrond

Recht en Bestuur

Uitspraak 50: Is het laatste bod op Ebay altijd doorslaggevend voor de koop?

Onderwijsblog

Veertien Brabantse gymnasiasten hackten de e-mailboxen van hun leraren.

Uruzgan

Nieuws en achtergronden over de missie in de Afghaanse provincie Uruzgan.

zoeken

in

De Haagse exodus

Verwijzingen uit de krant (binnenland)

Gesponsorde links

 

    Op zoek naar een serieuze relatie? Doe de psychologische PARSHIP-test en vind de partner die echt bij je past.
    Meld u nu gratis aan.