PVV-leider Geert Wilders stond als eerste bij de microfoon. „Zegt u toe dat u de regeringstermijn termijn afmaakt?”. Een luid gehoon barstte los, omdat Wilders gisteren voor de achtste keer een nieuwe motie van wantrouwen tegen het kabinet had beloofd.
Ook VVD-leider Mark Rutte en D66-leider Alexander Pechtold vroegen om „een klip-en-klaar ja of nee”. Dat kregen ze niet. Balkenende zei wat hij er steeds over zegt te zeggen. „Flauwekul. Mijn ambitie is om van deze periode een succes te maken. Mijn inhoudelijke agenda reikt tot 2015.”
In Den Haag en Brussel gaan al maanden geruchten dat Balkenende in beeld zou zijn als eerste permanente voorzitter van de Europese raad. Volgens het verdrag van Lissabon, dat nog niet door alle lidstaten is geratificeerd, moet er in de loop van volgend jaar een voorzitter zijn.

AEX: 341,95 




