Minister wil opheldering over adoptie China

Gepubliceerd: 3 juli 2009 21:50 | Gewijzigd: 4 juli 2009 08:45

ANP

Den Haag, 3 juli. Nederland wil opheldering van China over berichten dat Chinese ouders gedwongen zijn om hun kinderen af te staan voor adoptie, onder meer naar Nederland.

Minister Ernst Hirsch Ballin laat de inspectie Jeugdzorg onderzoek doen naar de mogelijke misstanden in de Chinese provincie Guizhou. Ook de Nederlandse ambassade in Peking doet navraag.

Aanleiding zijn berichten over kinderroof door lokale autoriteiten vandaag in onafhankelijke Chinese media. Tachtig baby's zouden zijn weggenomen voor adoptie door buitenlandse ouders. In augustus gaat een delegatie van het ministerie van Justitie naar China. De Chinese justitie is inmiddels ook een onderzoek begonnen.

Meer nieuws in de rubriek binnenland
Achtergrond

Recht en Bestuur

Het dagprogramma voor gedetineerden in de Bijlmerbajes schiet nog altijd tekort.

Griepblog

De angst voor akelige infecties heeft plaats gemaakt voor de angst voor vaccinatie.

Onderwijsblog

De ov-kaart voor 16- en 17-jarige mbo'ers is het FC Volendam van de onderwijsbegroting.

zoeken

in

nrc nu: Wim Köhler over griepvaccinatie

Verwijzingen uit de krant (binnenland)

Gesponsorde links

Op zoek naar een serieuze relatie? Doe de psychologische PARSHIP-test en vind de partner die echt bij je past.
Meld u nu gratis aan.

nrc.tv - En dáárom stem ik Wilders


Bekijk eerdere afleveringen op nrc.tv.