Hij heeft er, zegt hij, over gesproken met de Nederlandse regering. En hij zou er ook graag over praten met Wilders zelf. Want de mufti, een invloedrijk islamitisch rechtsgeleerde die fatwa’s kan uitspreken, houdt van „dialoog” – daarvoor is hij naar Straatsburg gekomen. „Maar ik praat niet met hem als hij in zijn film de Koran gaat verbranden.”
Wilders vindt dat de Koran verboden moet worden, in zijn film wil hij laten zien hoe „verschrikkelijk en fascistisch” de islam is. De Syrische mufti, Ahmad Badr al-Din al-Hassoun, heeft in de grote zaal van het Europees parlement gezegd dat er maar één beschaving is, waar alle culturen onder vallen. De Europese Unie zou wetten moeten bedenken, vindt de mufti, waarin respect voor andere geloven is geregeld. Hij heeft een persconferentie gegeven en daarna zal hij nog de buitenlandcommissie van het Europees parlement toespreken.
In de gang beantwoordt hij vragen over Wilders. Als Wilders’ film over de islam leidt tot „oorlog en bloedvergieten”, is dat Wilders’ eigen verantwoordelijkheid, zegt de mufti. En ook het Nederlandse volk heeft een verantwoordelijkheid: die moet Wilders tegenhouden. „Als iemand de holocaust ontkent, wordt hij berecht, omdat hij miljoenen joden beledigt. Deze man beledigt miljoenen moslims.”
Tegen het persbureau ANP zei Wilders gisteravond dat de mufti van Syrië „een grote gek” is.

AEX: 335,11 




