Paul Rosenmöller. (Foto Bas Czerwinski)   Paul Rosenmöller. (Foto Bas Czerwinski)

Donderdag: Hardlopen is de nieuwe netwerksport

Gepubliceerd: 6 april 2006 07:51 | Gewijzigd: 22 augustus 2008 18:15

Politici, ondernemers en topambtenaren ontmoeten elkaar op loopschoenen. Duizenden andere Nederlanders ook. Zondag lopen 16.000 mensen de marathon van Rotterdam. n Nederland worden dit jaar 232 halve marathons gelopen en 33 hele marathons. Er zijn tussen de 1.500 en 2.000 loopsportevenementen, variërend van de ‘4 km van Groningen’ tot de ‘100 km van Winschoten’. Ook worden er steeds meer reizen aangeboden naar buitenlandse marathonbestemmingen.

Het aantal deelnemers aan hardloopwedstrijdenis de afgelopen tien jaar verdubbeld. Afgelopen jaar namen 1,3 miljoen hardlopers deel aan een loopsportevenement. Dit doen ze alleen, in teamverband of, steeds vaker, als bedrijvenloop, met t-shirts aan waar de naam van hun bedrijf op staat. De marathon van Rotterdam kent een speciale Business Estafette Marathon, voor bedrijven die geen marathonlopers in hun gelederen hebben. Zij mogen de marathon verdelen over vier mensen, in estafettevorm.

Lopen was een individuele sport, maar wordt steeds meer een maatschappelijk verschijnsel. ,,Je spreekt nog eens iemand."

Meer nieuws in de rubriek binnenland
Achtergrond

Recht en Bestuur

“Ik maak af en toe een zootje van mijn leven”, zegt Alexander tegen de politierechter.

Onderwijsblog

Laat de lessen 's ochtends een uur later beginnen, betoogt kinderarts Rob Bakker.

Uruzgan

Nieuws en achtergronden over de missie in de Afghaanse provincie Uruzgan.

zoeken

in

De Haagse exodus

Verwijzingen uit de krant (binnenland)

Gesponsorde links

 

    Op zoek naar een serieuze relatie? Doe de psychologische PARSHIP-test en vind de partner die echt bij je past.
    Meld u nu gratis aan.